Pracuje w szpitalu w niedzielę. Oto co poradził jej ksiądz

Księża coraz chętniej i coraz śmielej udzielają się w mediach społecznościowych - także na TikToku. Należy do nich duchowny Piotr Jarosiewcz, który poruszył ostatnio trudny temat pracy w niedzielę.

Ksiądz odpowiedział na pytanie, czy praca w niedzielę to grzech
Ksiądz odpowiedział na pytanie, czy praca w niedzielę to grzech
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KPL

Czy praca w niedzielę to grzech? Takie pytanie zadała otwartemu na nowe technologie księdzu kobieta, która od pracy w weekendy nie może się wymigać. Jest bowiem pielęgniarką i raz na jakiś czas przypadają jej także dyżury w niedzielę.

Praca w niedzielę to grzech?

"Czy jak się pracuje w szpitalu i ma się dyżur, to czy jest to grzech, że nie można uczestniczyć we mszy świętej?" - zapytała internautka.

Ksiądz natychmiast rozwiał jej wątpliwości, odpowiadając:

- Praca w szpitalu, jeszcze w niedzielę, wobec osób, które potrzebują pani pomocy, to jest czysta miłość. To jest praca i posługa. Pani powinna tam być i serce proszę oddawać. Dużo, dużo sił życzę na tę codzienną posługę miłości, której czasem nie widać, za którą czasem nikt nie podziękuje. Bardzo dobrą robi pani robotę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile Polacy dają księdzu "do koperty"? "Niech za robotę się wezmą"

Czy można opuścić niedzielną mszę?

Zaproponował także rozwiązanie dotyczące mszy świętej. Poinformował swoją obserwatorkę, że specjalnie dla takich osób jak ona odprawiana jest wieczorna sobotnia msza święta, którą można "zaliczyć" jako niedzielną.

- Ta msza jest właśnie specjalnie dla tych osób, które na przykład w niedzielę mają posługę, pracę lub obowiązki - wyjaśnił ksiądz.

W swoich tiktokach ksiądz odpowiada także m.in. na pytania: "czy jeśli nie mam 16 lat, a oglądam filmy z oznaczeniem od 16 roku życia, popełniam grzech?" lub "czy jeśli jestem w ciąży, muszę przestrzegać postu ilościowego podczas Środy Popielcowej?".

Księża na TikToku

Konto księdza Piotra Jarosiewicza na TikToku obserwuje aż 268 tys. użytkowników, a jego filmiki mają prawie osiem milionów polubień! W innych filmikach nie tylko rozwiewa wątpliwości wiernych dotyczące grzechów, ale również dzieli się przypowieściami, bajkami z morałem, postanowieniami, a nawet relacjonuje... imprezy bez alkoholu, w których bierze udział wraz z młodzieżą.

Innym kapłanem, który chętnie udziela się na platformie TikTok jest Sebastian Picur. Jego profil na TikToku obserwuje już ponad pół miliona widzów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (46)