Trwa ładowanie...
dt55a4l

Prawdziwa Wonder Woman też ma swoje słabości. 6 rzeczy, których nie wiedziałaś o Gal Gadot

Wonder Woman ma wszystko – błyszczącą tarczę, jeszcze bardziej lśniące włosy, idealną figurę, siłę miażdżącą każdego, kto ośmieli stanąć na jej drodze. Trochę jak Terminator, trochę jak bogini sprawiedliwości, trochę jak każda z nas, gdzieś tam, w głębi serca. Gal Gadot z dnia na dzień stała się idolką milionów kobiet na całym świecie. Tymczasem sama aktorka tak idealna jak jej bohaterka nie jest.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawdziwa Wonder Woman też ma swoje słabości. 6 rzeczy, których nie wiedziałaś o Gal Gadot
(Forum)
dt55a4l

I wcale nie musi być – kobieta ma prawo być dokładnie tak doskonała, jak bardzo się jej akurat chce – przed południem znacznie mniej niż po południu, w poniedziałek bardziej niż w piątek. Gal, piękna, trzydziestoletnia, hollywoodzka aktorka ostatnio jest znacznie bliżej ideału – podbija świat jako kobieca bohaterka filmowa, jakiej dotąd nie znał świat.

1. Odtwórczyni roli walecznej superbohaterki ma polskie korzenie

Gal Gadot ma rodzinę prawdziwie międzynarodową – jej krewni pochodzą z Białorusi, Rosji, Niemiec, Austrii, Litwy i Polski. Polką i do tego warszawianką jest babcia gwiazdy ze strony ojca. Jej dziadek, Abraham Weiss, w czasie wojny trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, skąd udało mu się ujść z życiem. Niestety w czasie Holocaustu stracił większość swojej rodziny.

dt55a4l

2. Zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety Izraela

Zanim jeszcze zaczęła marzyć o karierze w Hollywood, Gal Gadot rzucała tęskne spojrzenia w stronę modelingu. Jako 18-latka zdobyła tytuł Miss Izraela, a w 2004 roku reprezentowała Izrael w konkursie Miss Universe. Zanim jednak zaprzyjaźniła się z wybiegiem, Gal postanowiła spłacić dług społeczeństwu i odbyć obowiązkową w Izraelu (również dla dziewcząt) dwuletnią służbę wojskową.

3. Popiera działania Izraelskich Sił Obronnych przeciwko Palestyńczykom

Wonder Woman, ta komiksowa i ta filmowa, jest pacyfistką. Co prawda nie szczędzi swoim wrogom śmiertelnych ciosów, ale głęboko wierzy przy tym w konieczność zaprowadzenia i respektowania pokoju na świecie. Okazuje się, że sama Gadot ma trochę inne spojrzenie na tę sprawę.

dt55a4l

Aktorka nigdy nie kryła się ze swoim silnym poczuciem patriotyzmu. Kiedy konflikt w strefie Gazy się zaostrza, Gal natychmiast publikuje zdjęcie, na którym widać, jak ona i jej córka Alma modlą się. – Wysyłam swoją miłość i modlitwy do moich braci Izraelczyków – napisała Gadot na Facebooku. – Szczególnie do tych wszystkich dziewcząt i chłopców, którzy ryzykują swoje życie, chroniąc nasz kraj przed straszliwymi aktami przemocy dokonywanymi przez Hamas, którzy ukrywają się jak tchórze za kobietami i dziećmi. Zwyciężymy! Shabbat Shalom! #weareright #freegazafromhamas #stopterror #coexistance #loveidf – kontynuuje aktorka.

4. Naprawdę potrafi nieźle walczyć

Piękna trzydziestolatka jeszcze w wojsku nauczyła się strzelać, również walka wręcz nie stanowi dla niej wielkiego problemu. Dodatkowo Gal ma za sobą karierę instruktorki na wojskowym obozie treningowym. Uprawnienia dostała zaledwie po trzech miesiącach i od tej pory to ona pokazywała innym dziewczynom, co to znaczy morderczy trening.
Mimo to, żeby sprostać roli Wonder Woman, Gadot przeszła szkolenie między innymi Kung Fu, capoeiry, kikboxingu i jiu jitsu.

5. Gal myślała o karierze dyplomaty

Zaraz po wyjściu z wojska gwiazda zaczęła studiować prawo i stosunki międzynarodowe. Aktorka odrzuciła nawet rolę w "Quantum of Solace", filmie z serii przygód o Jamesie Bondzie, bo uważała, że jest zbyt poważną osobą, by brać udział w takim przedsięwzięciu. Ostatecznie Gal nie musiała się nad tym specjalnie zastanawiać – reżyser Mark Forster i tak zdecydował się na Olgę Kurylenko w roli dziewczyny Agenta 007. Co ciekawe, kilka lat później Gal nie czuła się już "za poważna", by przyjąć propozycję tego samego reżysera i brawurowo zagrać w "Szybkich i wściekłych".

dt55a4l

6. Imię Gal ma znaczenie

Prócz rozwijania kariery aktorskiej, Gabot wychowuje dwie córeczki – starszą Almę i młodszą Mayę. Imiona obu córek są nieprzypadkowe, młodsza dziewczynka dostała je na cześć Mai Angelou, amerykańskiej poetki i feministki, imię starszej oznacza po hebrajsku "wszechświat". Co więcej, imię samej Gal po hebrajsku oznacza falę, a jej nazwisko – wybrzeże.

dt55a4l

Podziel się opinią

Share

dt55a4l

dt55a4l