GwiazdyPROGRESSteron już tuż tuż!

PROGRESSteron już tuż tuż!

PROGRESSteron już tuż tuż!
Źródło zdjęć: © materiały promocyjne

27.09.2010 23:53, aktual.: 29.09.2010 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ruszyły już zapisy na festiwal PROGRESSteron. To już dwudziesta pierwsza edycja imprezy, która przez lata zamieniła się w największe wydarzenie związane z rozwojem osobistym w Polsce. Na przełomie października i listopada w 9 miastach będzie można wziąć udział w licznych warsztatach.

Ruszyły już zapisy na festiwal PROGRESSteron. To już dwudziesta pierwsza edycja imprezy, która przez lata zamieniła się w największe wydarzenie związane z rozwojem osobistym w Polsce. Na przełomie października i listopada w 9 miastach będzie można wziąć udział w licznych warsztatach.
Taniec, joga, garncarstwo. Twórczość. Rozwój osobisty. Na unikalne zajęcia tylko dla kobiet można już zapisywać się online.

Najpierw najlepiej znaleźć najbliższe nam miasto, potem sprawdzić rozkład zajęć. W tym roku szczególnie ważny jest podział na PROGRESSteron Inspiracje i PROGRESSteron Relacje. Z pierwszą częścią uczestniczki festiwalu miały już do czynienia: to warsztaty rozwojowe z takich dziedzin jak psychoedukacja, praca z ciałem, muzyka, taniec, plastyka, twórczość, edukacja, wychowanie, zdrowie i wizerunek, wszystko w blokach od 1,5 do 3 godzin. Relacje – to festiwalowa nowość: pogłębione warsztaty psychoedukacyjne dla tych, którzy mogą spędzić na nich jeden lub dwa dni, polegające na zdobywaniu umiejętności osobistych, wzbogacających nasze życie i związki z innymi ludźmi.

- To odpowiedź na potrzeby naszych uczestniczek – mówi Lucyna Wieczorek-Tutak z Dojrzewalni Róż, jedna z organizatorek festiwalu. – Inspiracje pokazują bogactwo metod rozwoju, w krótkim czasie można poznać ich wielorakość. Tymczasem Relacje sięgają głębiej, może nie tak jak w terapii, ale jest to już szansa na dłuższą refleksję – mówi. Podkreśla, ze inspiracja to tylko początek rozwoju, zmiany.

Organizatorom festiwalu przyświeca motto z Ralpha Waldo Emmersona: "To, co za wami i to, co przed wami jest niczym w porównaniu z tym, co jest w was”. Uznani i sprawdzeni trenerzy, psychologowie, terapeuci i specjaliści z rozmaitych dziedzin (jak na przykład indyjski masaż głowy) dzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą i pozawalają tu znaleźć ścieżkę do siebie. Przekonują, ze własne życie da się świadomie kształtować. Uczą odnaleźć, docenić i celebrować kobiecość, nową pasję czy umiejętność. Może to być fotografia, taniec czy malowanie. Może też – słuchanie innych. W każdym mieście traficie na coś innego, na przykład na trening WenDo, czyli specjalnej samoobrony dla kobiet.

- Festiwal Progressteron jest dla mnie testerem tego, co dzieje się w obszarze tzw. rozwoju osobistego – mówi Aneta Pondo, naczelna Krakowskiego Miasta Kobiet, które towarzyszy festiwalowi od początku. - Byłam na kilkunastu różnych zajęciach, między innymi na wendo, medytacji, tańcach afrykańskich, porozumiewaniu bez przemocy, a ostatnio na baby-jodze. Najbardziej jednak lubię Progressteron nie za konkretne zajęcia, ale za jego atmosferę: za to że daje mi poczucie babskiej więzi, i za to, że za każdym razem otwiera mi oczy na to, jak wspaniałe i różnorodne są kobiety, niezależnie od wieku, zawodu, urody – podkreśla Pondo.

W tym roku nowością jest warsztat dla macoch, o którym już głośno w mediach.
– Obydwie jesteśmy macochami i dobrze znamy potrzeby innych, znajdujących się w podobnej pozycji jak my kobiet – mówiła mi Agata Szymula, która wraz z Olą Świderską prowadzi ten warsztat. – Postaramy się „odczarować” stereotyp „złej macochy”, który znamy choćby z bajek: zawistnej, zazdrosnej – podkreśla Agata. W dobie rodzin patchworkowych i coraz częstszych rozwodów szczególnie ważne jest zadanie sobie takich pytań jak: Jaka jestem? Jaką pełnię rolę? Jak ułożyć sobie relacje z dziećmi partnera? A jak nie zapomnieć o sobie i swoich potrzebach?

Na warsztaty może zapisać się praktycznie każdy, ale udział w nich jest płatny. Cena warsztatów to przeciętnie 40-60 zł, zmienia się w zależności od czasu trwania i zakresu zajęć oraz miasta, w którym Progressteron się odbywa. Wszystkie spotkania dają jednak niezwykłą okazję bycia we wspólnocie rozwijających się i otwartych kobiet – a to wartość nie do przecenienia.

Bydgoszcz: 23-24 października, 12-14 listopada
Katowice: 16-17, 23-24 października
Kraków: 15-17, 22-24 października
Łódź: 9-10,16-17, 23-24 października
Poznań: 22-24 października, 5-7, 13-14 listopada
Szczecin: 16-17, 23-24 października
Trójmiasto: 15-17, 22-24 października
Warszawa: 16-17, 23-24 października, 6-7, 13-14 listopada
Wrocław: 23-24, 29-30 października, 6-7 listopada

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także