Prosta zagadka z matematyki. Większość podaje złą odpowiedź

Prosta zagadka z matematyki. Większość podaje złą odpowiedź

Działanie matematyczne z podstawówki - potrafisz je rozwiązać?
Działanie matematyczne z podstawówki - potrafisz je rozwiązać?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Getty Images
03.12.2023 15:01, aktualizacja: 20.01.2024 14:26

Proste zadanie z matematyki podzieliło internautów. Okazuje się, że nie wszyscy pamiętają kolejność wykonywania działań. Potrafisz podać prawidłowy wynik? Sprawdź się!

Jeżeli chcemy ćwiczyć naszą głowę, idealnie do tego nadają się działania matematyczne. Nawet te krótkie i, wydawałoby się, nieskomplikowane mogą nam pomóc w trenowaniu umysłu. Niedawno proste zadanie na poziomie szkoły podstawowej wpędziło internautów w zakłopotanie. Mnóstwo osób podało błędną odpowiedź.

Jesteś dobry z matematyki? Podaj prawidłową odpowiedź

Dzielenie, dodawanie, działanie w nawiasach, mnożenie... to jedne z podstawowych matematycznych działań. Jeżeli jednak nie pamiętamy o kolejności wykonywania obliczeń, możemy mieć kłopoty. I to nawet z tak prostym działaniem. Tak sytuacja wyglądała z poniższym równaniem. Wielu ludzi spiera się co do tego, jaki jest jego prawidłowy wynik. Zadanie powinien bez problemu wykonać każdy, ko ukończył szkołę podstawową. To pokazuje, jak ważne jest odświeżanie co pewien czas wiedzy...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile wynosi wynik działania 8:2(2+2)=? Niestety mnóstwo osób popełnia ten sam błąd, zapominając o podstawowych zasadach, jakimi rządzi się matematyka. Rozwiążmy równanie razem, krok po kroku.

Zwróćmy uwagę, że pomiędzy dwójką przed i w nawiasie nie ma żadnego znaku. Zacznijmy jednak od działania w nawiasie - jego wynik to 4. Podstawmy liczbę i opuśćmy nawias.

8:2x4=?

Skąd się wziął znak mnożenia? Przypominamy, że jeśli pomiędzy cyframi oddzielonymi przez nawias nie ma innego znaku, podane liczby będziemy mnożyć. Ponieważ nie zostały nam już żadne inne działania poza dzieleniem i mnożeniem, liczymy teraz "od lewej do prawej".

4x4=16

Czy podaliście prawidłowy wynik? Pamiętaliście o wszystkich matematycznych zasadach i kolejności wykonywania działań?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także