Trwa ładowanie...
d2i36ds
Fit

Proste ćwiczenie na jędrne pośladki

Są ćwiczenia, które można wykonywać zawsze i wszędzie. Nie potrzebujesz do nich karnetu na siłownię, specjalnego stroju ani przygotowania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Proste ćwiczenie na jędrne pośladki
(123RF)
d2i36ds

Są ćwiczenia, które można wykonywać zawsze i wszędzie. Nie potrzebujesz do nich karnetu na siłownię, specjalnego stroju ani przygotowania. Do takich właśnie zalicza się mostek.

Znowu zaczniesz doceniać to zapomniane ćwiczenie, które wszyscy pamiętamy z lekcji wychowania fizycznego. Chodzi o mostek, a raczej jego łatwiejszą wersję, nazywaną w świecie fitnessu małym mostkiem. Wystarczy wykonywać to ćwiczenie codziennie przez 10 minut, by w miesiąc ujędrnić pośladki i wskoczyć w mniejszy rozmiar spodni. Jak to zrobić?

To ćwiczenie jest banalnie proste. Połóż się na plecach. Złącz kolana, a stopy ustaw płasko na podłożu. Unoś miednicę na tyle, wysoko, by ciało pozostało w jednej linii. Napnij pośladki, mięśnie nóg i brzucha. Zatrzymaj ruch na kilka sekund. Powtarzaj unoszenia 8-10 razy w trzech seriach. Uwaga! To ćwiczenie przynosi korzyści, gdy wykonujemy je dokładnie, skupiając się na ruchu. W wersji dla zaawansowanych, można je wykonywać także na jednej nodze.

d2i36ds

Co jeszcze zyskujesz robiąc mostki?

Już nigdy nie będziesz się garbić

Siedzący tryb życia źle wpływa na nasz kręgosłup. Mostek to ćwiczenie, które angażuje do pracy mięśnie pleców oraz brzucha, które odpowiadają za prawidłową postawę. To ćwiczenie angażuje do pracy zwłaszcza odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Poprawisz swoje dystanse

Z mostkiem powinni zaprzyjaźnić się również biegacze. Choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy, to mięśnie pośladków działają ze zdwojoną mocą, gdy wysuwamy nogi przed siebie w trakcie biegu. Gdy będą dobrze wyćwiczone, krok będzie dłuższy i bardziej precyzyjny. A to przekłada się na nasze wyniki!

d2i36ds

Poczujesz się sexy

Aby mieć jędrne i kształtne pośladki, wcale nie trzeba katować się na siłowni. Mostek wysmukla też uda, więc gdy regularnie będziesz wykonywała to ćwiczenie, możesz liczyć na to, że już niedługo będziesz lepiej wyglądać w ulubionych spodniach.

d2i36ds

Podziel się opinią

Share

d2i36ds

d2i36ds