Damięcka trafiła w punkt? Grafiki poświęciła Kamińskiemu i Wąsikowi

Matylda Damięcka komentuje aferę z Kamińskim i Wąsikiem
Matylda Damięcka komentuje aferę z Kamińskim i Wąsikiem
Źródło zdjęć: © AKPA, East News | Pawel Wodzynski

10.01.2024 13:06, aktual.: 10.01.2024 14:04

Matylda Damięcka opublikowała na swoim profilu na Instagramie grafiki dotyczące obecnej sytuacji w Polsce, związanej z zatrzymaniem byłych szefów CBA - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Skomentowała ją w kilku słowach.

We wtorek 9 stycznia byli szefowie CBA Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, zostali aresztowani przez policjantów w Pałacu Prezydenckim i przewiezieni do aresztu śledczego na warszawskim Grochowie. Wszystko w związku z tzw. aferą gruntową, w wyniku której zostali prawomocnie skazani na dwa lata pozbawienia wolności.

Matylda Damięcka o aferze z Kamińskim i Wąsikiem

Na jednej z jej nowych grafik pojawiło się zdanie: "Łi ar fejmys" (w nawiązaniu do ang. "We are famous", czyli "Jesteśmy sławni"), którym odniosła się do artykułów publikowanych w zagranicznych mediach. Stacja BBC wspomniane wydarzenia nazwała bowiem "teatrem politycznym", natomiast Politico: "zaostrzeniem walki o praworządność".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na kolejnych grafikach czytamy natomiast hasła: "prawo łaski bez polskich znaków", "w końcu się o nas mówi!" czy "podejrzany to nie skazany".

"Czy my się kiedyś doczekamy fejmu z czegoś innego niż absurd i afery?", "Ułaskawiając niewinnych uznajemy, że byli winni. Szach mat panie nie mój prezydencie!" - komentują grafiki internauci.

Żona Macieja Wąsika zaapelowała do polityków PiS

W związku z zatrzymaniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika żona byłego wiceszefa CBA, Romualda Wąsik, wystosowała dramatyczny apel do polityków Prawa i Sprawiedliwości, w którym poprosiła, by "nie zapomnieli o jej mężu".

- To nie pierwsze ciosy, które spadają na nas z Maćkiem, ale muszę przyznać, że to dla mnie szok. Nie ma go, bo go wzięli. Nie mogę się z nim skontaktować - powiedziała Romualda Wąsik w rozmowie z serwisem wPolityce.pl.

- Ja was tylko proszę o jedno, nie zapomnijcie o nich! Bo ta opresyjna władza właśnie na to liczy, że będą dwa, maksymalnie trzy dni wzmożenia i to przyschnie. Nie możemy na to pozwolić, nie możemy ich zostawić! - mówiła.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (537)
Zobacz także