Przed jesienią przejrzyj półkę z kosmetykami. Niektóre mogą przynieść więcej szkody niż pożytku
Dbanie o zdrową i pełną promiennego blasku twarz to jeden z priorytetów kobiet w każdym wieku. Przemawia za tym chociażby dobór kosmetyków, które znajdziemy w każdej damskiej łazience. Kremy na dzień, na noc, pod oczy, nawilżające, peelingi – wszystko to, by utrzymać naturalny koloryt skóry i uniknąć objawów zmęczenia. Gdy temperatura spada, musimy jednak przejrzeć posiadane kosmetyki i odstawić te, do których wrócimy dopiero wiosną.
06.10.2017 | aktual.: 06.10.2017 19:21
Poniżej znajdziecie krótki poradnik mówiący o tym, jak zadbać o pielęgnację skóry jesienią, jakich kosmetyków używać, a które odłożyć na przyszły sezon letni.
Odpowiednia ochrona twarzy, ust i dłoni
Gdy temperatura spada i wreszcie osiągnie poziom poniżej zera, trzeba będzie unikać stosowania silnie nawilżających kremów przy wychodzeniu z domu. W innym wypadku możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. Decydując się na zakup kremu wybierajmy ten bardziej tłusty, który dodatkowo zabezpieczać będzie skórę przed zimnem. Pamiętajmy również, że za nawilżenie skóry odpowiada ilość płynów, które przyjmujemy w ciągu dnia. Powinniśmy pić minimum dwa litry wody dziennie. Gdy nadejdzie zima i mróz stanie się bardziej dotkliwy, powinnaś przed wyjściem z domu nałożyć na twarz krem ochronny, który ze względu na swoje termoizolacyjne właściwości powinno się zmyć zaraz po powrocie do domu. Nie zapominajmy również o użyciu odpowiedniej pomadki do ust, a także kremu do rąk. W okresie jesiennym, przy niskiej temperaturze i wietrze mają tendencję do pierzchnięcia i pękania.
Pozbądź się przebarwień
Jesień to także odpowiedni czas na to, by ujednolicić kolor skóry na twarzy. Nierównomierna opalenizna, plamki i przebarwienia związane z opalaniem lub będące naturalnym wynikiem postępującego procesu starzenia, mogą zaniżyć twoją samoocenę. Gdy skóra nie jest już wystawiona na działanie słońca w tak dużym stopniu, nadchodzi odpowiedni moment, by odwrócić skutki promieniowania UV. Można to uzyskać przy pomocy odpowiednich kremów. Ważne jest, by nie zawierały one sztucznych barwników, które jedynie maskują niedoskonałości. Odpowiedni krem wpływa nie tylko na opaleniznę, ale na plamki pojawiające się z biegiem lat. Tego typu kremy stosuje się zarówno na dzień, jak i w nocy jako podkład pod środek nawilżający.
Walcz z ziemistą cerą
Z przyczyn środowiskowych martwy naskórek, który w naturalnym procesie powinien się samoistnie złuszczać, może wciąż pozostawać na twojej twarzy. To sprawia, że skóra staje się bardziej szara, powoduje powstawanie zgrubień i nierówności i uwydatnienie się cieni pod oczami. Jeżeli więc twoja twarz straciła dawny blask, a skóra przyjęła ziemisty odcień, to znak, że trzeba zadbać o odpowiedni peeling twarzy. Istnieją domowe przepisy na zabieg złuszczający, używa się w tym celu chociażby jajek, kawy czy miodu. Alternatywą jest również pełen wachlarz kremowych peelingów do twarzy, które kupimy w drogeriach. Odpowiednie złuszczanie starego naskórka sprawi, że nałożony później krem głęboko się wchłonie. Pobudzi to również produkcję kolagenu i przywróci cerze świeżość.
Odżywienie dla utrzymania efektu *
By skóra wyglądała pięknie, należy utrzymać ją w odpowiedniej kondycji. Po regularnie przeprowadzanych peelingach składniki odżywcze zawarte w kremach i maskach wchłaniają się o wiele lepiej. Dobierając kosmetyki, zwłaszcza jesienią, kierujemy się przede wszystkim ogólnym stanem skóry, wiekiem, a także jej rodzajem. Starajmy się minimum raz lub *dwa razy w tygodniu nakładać na twarz maskę ochronną, a każdego dnia aplikować odżywczy krem na noc i na dzień.
Niektóre kobiety nie odczuwają wyraźnego spadku formy skóry jesienią i zimą, jednak dla większości utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji wymaga ciężkiej pracy. Na szczęście przy pomocy odpowiednich kosmetyków można osiągnąć bardzo dużo.