Trwa ładowanie...

Przejdzie ponad 500 km dla chorego wnuka. Wsparły go m.in. Bosacka i Gardias

62-letni Jan Baranik zdecydował się przejść Główny Szlak Beskidzki, aby nagłośnić zbiórkę na leczenie swojego niepełnosprawnego wnuka. Wsparcia udzieliło mu wiele polskich gwiazd, w tym Katarzyna Bosacka i Dorota Gardias.

62-latek planuje przejść ponad 500 km62-latek planuje przejść ponad 500 kmŹródło: Facebook, fot: Dziadek Olinka
d37xpkn
d37xpkn

Jak czytamy na stronie pomagam.pl - dziadek chłopca jest po ciężkiej operacji kręgosłupa i dotychczas prowadził raczej siedzący tryb życia. Nie przeszkodziło mu to jednak w podjęciu decyzji, by przejść ponad 500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim z Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim.

Wszystko po to, by nagłośnić zbiórkę na leczenie siedmioletniego wnuka, zmagającego się z czterokończynowym, mózgowym porażeniem dziecięcym, wrodzoną wadą układu moczowego, zaburzeniami integracji sensorycznej oraz opóźnieniem psychoruchowym.

Nietypowy pomysł dziadka

Pan Jan, z wykształcenia księgowy, dotychczas góry traktował, jako hobby. Postanowił jednak wesprzeć chorego wnuka i dzięki swojej akcji, zebrać fundusze na jego terapię. Z informacji przedstawionych na stronie zbiórki można się dowiedzieć, że chłopiec urodził się przedwcześnie z wylewami i skrajnym niedotlenieniem.

Chłopiec zmagał się z wieloma wcześniaczymi powikłaniami, jednak - choć dawano mu niewielkie szanse na przeżycie - obecnie "znakomicie widzi, świetnie słyszy, jest bystry i buzia mu się nie zamyka - tyle ma do opowiedzenia". Niestety nie może stać i chodzić samodzielnie, jest pod opieką wielu specjalistów, a miesięczny koszt jego terapii to kilkanaście tysięcy złotych.

Wsparcie gwiazd. Wśród nich m.in. Gardias i Bosacka

Pomysł dziadka na nagłośnienie zbiórki wsparło wiele twarzy znanych z pierwszych stron gazet, w tym pogodynka Dorota Gardias, która towarzyszy mu na kilku odcinkach trasy, a także Katarzyna Bosacka, która pojawiła się obok m.in. Jana Wieczorkowskiego, Anny Korcz czy Marty Manowskiej w nagraniu promującym przedsięwzięcie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37xpkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37xpkn