Trwa ładowanie...
Artykuł poleca Klinika Dr Kuschill MEDESTETIS

Przemiany i metamorfozy gwiazd

Co kryje się za świetnym wyglądem sławnych osób? Czy ich nieskazitelna cera i piękne usta są tylko wynikiem genów i drogich kosmetyków, czy może jednak odrobinę pomagają sobie specjalistycznymi zabiegami? Niektóre gwiazdy nie wstydzą się tego, że korzystają z możliwości medycyny estetycznej, inne wręcz przeciwnie – uważają to za temat tabu, którego nie powinno się poruszać. Przyjrzyjmy się zabiegom, które są najczęściej wykonywane wśród znanych osobistości.

Przemiany i metamorfozy gwiazdŹródło: Unsplash.com
d1v6luy
d1v6luy

Gwiazdy w klinikach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to nie chirurgia plastyczna. Te dwie dziedziny, mimo że zupełnie różne, bywają często mylone. Należy jednak pamiętać, że medycyna estetyczna zazwyczaj nie wprowadza trwałych zmian w ciało człowieka. To raczej drobniejsze działania poprawiające urodę. Jednocześnie regularnie stosowane zabiegi pozwalają osiągnąć zadowalające efekty w zdecydowanie mniej inwazyjny sposób, niż dzieje się to w przypadku chirurgii plastycznej.

Dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda z klinik dr Kuschill Medestetis w Warszawie i Krakowie mówi: "Znani ludzie w większości oczekują, żeby nie było widać, że coś poprawiali w swoim wyglądzie. Zazwyczaj chcą poddać się jakiemuś zabiegowi, ale nie chcą pokazać, że był on wykonany, bo nie chcą się do tego przyznawać. Chodzi im nie o przerabianie wyglądu, ale raczej o podkreślenie urody, zmniejszenie mankamentów. Jeśli chcą coś zmienić, to chcą to zrobić stopniowo, żeby nie było to widoczne na pierwszy rzut oka. O ile gwiazdy nie przyznają się raczej do korzystania z botoksu czy kwasu hialuronowego, ponieważ często jest to źle odbierane i szeroko komentowane, o tyle przeprowadzone zabiegi regenerujące laserami, peelingami czy mezoterapią nie są już ukrywane."

d1v6luy

Z jakich więc zabiegów najczęściej korzystają celebryci?

 Unsplash.com
Źródło: Unsplash.com

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting to jeden z niewielu zabiegów medycyny estetycznej, do którego z ochotą przyznają się gwiazdy. Zabieg ten nie tylko jest dosyć prosty, to jeszcze całkiem naturalny i przynosi znakomite efekty. Na czym on polega?

Najpierw lekarz pobiera od pacjenta potrzebną ilość krwi. Potem specjalna maszyna filtruje ją, oddzielając osocze bogatopłytkowe. Następnie osocze to jest wstrzykiwane w wybraną przez pacjenta partię ciała – najczęściej w policzki, szyję, okolice oczu, fałdy nosowo-wargowe, dekolt, czoło czy dłonie. Wstrzyknięte osocze mobilizuje do namnażania komórki macierzyste i stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra wolniej starzeje się i wygląda naturalna.

d1v6luy

W początkowej fazie wampirzy lifting najlepiej wykonać około 3 razy z 4-tygodniowymi przerwami. Aby podtrzymać efekty, zabieg stosuje się raz na trzy miesiące. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch tygodniach.

Botoks, czyli toksyna botulinowa

 materiały partnera
Processed with VSCO with a8 presetŹródło: materiały partnera

Jest niesamowicie popularny wśród gwiazd, choć znacznie rzadziej przyznają się one do jego stosowania. W dzisiejszych czasach wykonuje się go zazwyczaj mniejszymi dawkami niż dawniej tzw. Baby botoks przez co nie uzyskuje się efektu maski i zostaje zachowana mimika.

d1v6luy

Zabieg sam w sobie jest krótki i nie wymaga rekonwalescencji. Wstrzykiwany botoks powoduje częściowe unieruchomienie mięśni, które są silnie związane ze skórą, więc rozprężają się one, a zmarszczki stają się wygładzone.

Średnio zabieg jest wykonywany co 4-6 miesięcy, aby utrzymać najlepszy efekt.

Kwas hialuronowy

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zazwyczaj przeprowadzany jest u celebrytów jako uzupełnienie innego rodzaju zabiegów. Nie może być nadużywany, gdyż skutkuje sztucznością wyglądu i wrażeniem opuchniętej twarzy przez co może zmienić jej rysy. Złotym środkiem jest tu odpowiednia, niewielka ilość preparatu prawidłowo rozprowadzona w tkankach.

d1v6luy

Kwas hialuronowy stosuje się jako wypełniacz zmarszczek i ubytków w skórze. Dzięki temu wygładza ją i unosi. Może też powiększać usta oraz policzki. Efekt jest natychmiastowy, a rekonwalescencja prawie niepotrzebna, dlatego też gwiazdy lubią z niego korzystać.

Aby utrzymać efekt, zabieg należy powtarzać co 9-18 miesięcy.

HIFU

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Ten zabieg daje niesamowite efekty przede wszystkim dlatego, że oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Daje efekt liftingu, a na zewnątrz nie pozostawia żadnych niepożądanych śladów przez co jest uwielbiany przez celebrytów. Skóra samoczynnie naprawia się od środka, zagęszcza i unosi dzięki ultradźwiękom wprowadzanym przez specjalną głowicę.

d1v6luy

HIFU wykonuje się raz na rok ale można również co 3 miesiące.

Laser frakcyjny

Ten zabieg odmładzający wpływa na poprawę całego wyglądu skóry twarzy. Nie jest jednak całkiem bezinwazyjny. W ciągu tygodnia po jego wykonaniu skóra musi się zregenerować, a przez to łuszczy się i goi. Warto jednak poświęcić ten tydzień, gdyż potem cera jest znacznie bardziej świeża, młodsza i jędrniejsza.

Doskonały wygląd celebrytów to nie tylko przeprowadzone zabiegi medycyny estetycznej. To też najlepsi specjaliści, który wiedzą, jaką terapię dobrać, która najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku. To najlepszy sprzęt, który w odpowiednich rękach potrafi zdziałać cuda. To lata doświadczenia specjalistów i serie zabiegów powtarzane w odpowiednich odstępach czasu. To też odpowiednia kolejność wykonywania poszczególnych zabiegów. To czas i pieniądze, które są niezbędne do regularnej pracy nad swoim wyglądem przy wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł poleca Klinika Dr Kuschill MEDESTETIS
d1v6luy
d1v6luy