Przetrzyj szafki folią bąbelkową. Niesamowite efekty

Przetrzyj szafki folią bąbelkową. Niesamowite efekty

Nie wyrzucaj folii bąbelkowej
Nie wyrzucaj folii bąbelkowej
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | mabaff
15.02.2024 10:25, aktualizacja: 15.02.2024 11:08

Dociera do nas jako wypełnienie paczek, po czym ląduje w koszu. Nie znajdujemy w domu zastosowania dla folii bąbelkowej, a szkoda. Może być bardzo przydatna, o ile wiemy, w jaki sposób ją wykorzystać.

Folia bąbelkowa służy głównie do zabezpieczania przesyłek podczas transportu, dzięki czemu przedmioty nie obijają się po całym kartonie i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Znakomicie chroni delikatne sprzęty wykonane z kruchych materiałów, np. ceramikę, szkło i elektronikę. Owinięte nią kosmetyki nie tłuką się i nie odgniatają ani nie wylewają. Folia stanowi też doskonałą ochronę przed zabrudzeniami i wilgocią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do czego wykorzystać folię w domu? Kilka pomysłów

Nie warto wyrzucać folii bąbelkowej, która przychodzi do nas wraz z zamówionymi towarami. To nie tylko nieekologiczne, ale i nierozsądne – przecież może nam się przydać. Folia jest niezastąpiona podczas przeprowadzek, ponieważ pozwala nie tylko zabezpieczyć sprzęty, ale również wypełnić wolną przestrzeń w kartonach. Jest również świetnym materiałem izolacyjnym – zabezpiecza przed niską temperaturą oraz promieniowaniem UV.

Folią bąbelkową możemy w prosty i tani sposób uszczelnić okna. Wystarczy ją przymocować wypukłą stroną do szyby, aby zapewnić sobie przyjemne ciepło w okresie zimowych chłodów. U progu wiosny folia bąbelkowa świetnie sprawdzi się do samodzielnego tworzenia tuneli do uprawy roślin na działce – ogrzewając ziemię, przyspieszy wzrost sadzonek, więc wcześniej doczekamy się zbiorów.

Folia bąbelkowa do sprzątania. Oszałamiające efekty

Mało kto zdaje sobie sprawę, że folia bąbelkowa idealnie sprawdzi się też podczas porządków, szczególnie jeśli używamy mopów do mebli, które – mimo że bardzo poręczne – sprzątają niedokładnie i często rozmazują brud. Jednak jeden sprytny trik sprawi, że mop będzie lepiej przylegać do mebli, a brud zniknie szybciej bez szorowania.

Aby to osiągnąć, wystarczy użyć folii. Owijamy nią dokładnie mopa do sprzątania, a następnie nakładamy myjącą ścierkę z mikrofibry. Dzięki temu podczas sprzątania brud się już nie rozmazuje, a mop skuteczniej zbiera zabrudzenia. Ta sama sztuczka sprawdzi się też w wypadku zwykłej szmatki czy ścierki. W takim wypadku folię bąbelkową wkładamy do środka ścierki i używamy jak zwykle. Efekty będą murowane!

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta