Blisko ludziPrzez tydzień piła sok z buraka. Podzieliła się w sieci swoim doświadczeniem

Przez tydzień piła sok z buraka. Podzieliła się w sieci swoim doświadczeniem

Sok z buraka ma działanie antynowotworowe
Sok z buraka ma działanie antynowotworowe
Źródło zdjęć: © Getty Images
30.08.2021 10:01

Sok z buraka obniża poziom cholesterolu we krwi, chroni wątrobę przed toksynami oraz zapobiega udarom mózgu. Mało? Dodatkowo łagodzi nerwy, poprawia koncentrację i reguluje cykl snu. Regularne picie takiego soku to więc same plusy. Dziennikarka Ileana Paules-Bront sprawdziła, jak reaguje organizm na ten cudowny eliksir.

Sok z buraka ma wyjątkowe właściwości. Ileana Paules-Bront, dziennikarka i blogerka, zdecydowała się go pić przez tydzień. Jak zareagowało na to jej ciało? Podzieliła się w sieci swoimi spostrzeżeniami.

Sok z buraka. Dlaczego warto go pić?

Coraz częściej mówi o niezwykłych właściwościach soku z buraka. Dziennikarka postanowiła spróbować go pić przez tydzień. Regularne konsumowanie napoju okazało się jednak problematyczne. Kobieta nie przepadała za zapachem i smakiem tego warzywa. Stwierdziła jednak, że chce przetestować na własnej skórze, jak zareaguje jej organizm na ten krwisty eliksir.

Ponieważ ciężko było jej przełknąć napój w czystej formie, wzbogacała go o sok z żurawiny. W efekcie piła regularnie sok buraczany, który jak podają różnorodne źródła, zawiera składniki mineralne takie jak:

  • magnez,
  • cynk,
  • potas,
  • żelazo,
  • fosfor
  • witaminy z grupy B, witaminę A, C, E, K,
  • błonnik,
  • kwas foliowy.

Po siedmiu dniach testerka przyznała, że nie zauważyła spektakularnych efektów. Uznała, że tydzień to za krótko, żeby widzieć realną poprawę stanu zdrowia i wzmocnienie organizmu. Magiczna mikstura jest zatem w stanie zadziałać, kiedy pijemy ją przez dłuższy czas.

Jak pić sok z buraka

Sok z buraka charakteryzuje się ziemistym smakiem. Można go zneutralizować, dodając sok z selera, jabłka, marchewki i pomarańczy oraz imbir.

Oprócz surowego soku warto pić również sok z buraków kiszonych. To cenne źródło witamin i minerałów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta