SamodbałośćPrzyszła na zebranie do szkoły. Przez strój nie została wpuszczona

Przyszła na zebranie do szkoły. Przez strój nie została wpuszczona

Isabel Castro nie została wpuszczona do szkoły
Isabel Castro nie została wpuszczona do szkoły
Źródło zdjęć: © Instagram
09.09.2021 12:47

Isabel Castro nie mogła uczestniczyć w szkolnym zebraniu, ponieważ personel stwierdził, że wygląda zbyt wyzywająco. Jej mąż porównał tę sytuację do położenia Afganek, które muszą zakrywać ciało.

Isabel Castro jest mamą trzech chłopców. Ostatnio miała wziąć udział w szkolnym zebraniu, które było poświęcone zasadom funkcjonowania placówki w czasie epidemii koronawirusa. Jeden z synów kobiety uczy się w Institución Educativa Instituto Técnico Superior Industrial w Soledad w północnej Kolumbii.

Skandal w kolumbijskiej szkole

Isabel przyszła na zebranie z mężem, Cristianem Caviedes. Niestety, mama chłopca nie mogła uczestniczyć w spotkaniu, ponieważ według personelu jej strój był zbyt wyzywający. Pracownik placówki zaznaczył, że Isabel ma za duży dekolt i że kobieta powinna zapoznać się z regulaminem szkoły.

- Nie możesz tak wejść. Kiedy przychodzisz do szkoły, nie możesz być tak ubrana. Przeczytaj regulamin - zacytowała pracownika szkoly Isabel.

Isabel miala na sobie obcisłe spodnie, a do tego krótki top z dekoltem. Na swoim koncie w mediach społecznościowych Castro regularnie publikuje zdjęcia swoich stylizacji. Widać, że Isabel lubi bawić się modą i eksperymentować.

Mąż kobiety jest oburzony

Kobieta i jej mąż nie kryją oburzenia. Isabel uważa, że takie zachowanie to dyskryminacja ze względu na wygląd. Cristian odniósł się też do sytuacji Afganek.

- Uważam, że byłam dobrze ubrana, a fakt, że mam troje dzieci, nie oznacza, że muszę się zakrywać albo nosić brzydkie i ponure ubrania, które nie wyrażają radości życia. Pomyślcie o wszystkich kobietach, które aktualnie cierpią nękanie z takiego samego powodu, na przykład w Afganistanie - powiedział portalowi "Mirror".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta