UrodaPuder do cery tłustej. Makijaż dla cery tłustej w kilku krokach

Puder do cery tłustej. Makijaż dla cery tłustej w kilku krokach

Puder do cery tłustej. Makijaż dla cery tłustej w kilku krokach
Źródło zdjęć: © 123RF
Agnieszka Krasa
31.05.2018 12:10, aktualizacja: 30.06.2018 13:27

Puder do cery tłustej to jeden z elementów makijażu dla przetłuszczającej się skóry. Niedoskonałości można skutecznie ukryć i zmatować twarz bez efektu maski. Dowiedz się, jak zrobić makijaż dla cery tłustej.

Puder do cery tłustej - zmatuj skórę

Puder do cery tłustej pomoże osiągnąć supermodny w każdym sezonie efekt matowej skóry. Błyszczące partie są nam zbędne, a twarz będzie wyglądała na świeżą, gładką, promienną i zadbaną - po prostu dużo estetyczniej. Nie potrzebujesz silnie kryjących i szalenie ciężkich matujących podkładów do makijażu scenicznego, które z reguły bardzo przesuszają cerę. Po umyciu buzi o skórze mieszanej albo przetłuszczającej się spróbuj nie używać warstwy kremu nawilżającego, tylko od razu nałóż jedynie na problematyczną strefę T gąbeczką do makijażu bazę matującą. Omiń oczy, kości policzkowe oraz boczne części szczęki. Wchłonięcie kosmetyku i jego stopienie ze skórą to kwestia kilku sekund, po upływie których można już zaaplikować na twarz nieobciążający podkład do przetłuszczającego się naskórka.

*Pudry i inne kosmetyki do makijażu znajdziesz już teraz w super cenach na WP radarOkazji. *

Puder do cery tłustej - trwały makijaż jest możliwy?

Puder do cery tłustej nie może być nakładany na skórę, gdy tylko zauważysz jakikolwiek błysk na twarzy. Efekt będzie przeciwny do zamierzonego, kolejne warstwy kosmetyków jedynie nadadzą buzi nieestetyczny wygląd, stwarzając efekt grubej maski. To nie posłuży również higienie wrażliwego i delikatnego naskórka na twarzy, a dodatkowo zazwyczaj w ciągu dnia nie mamy możliwości umycia ani odkażenia pędzla bądź puszku czy gąbeczki do pudru do cery tłustej. Utrwaleniu makijażu dla przetłuszczającej się skóry służą pomiędzy poprawkami bibułki matujące, które zadziałają zdecydowanie lepiej niż zrobiłoby to kilka następnych aplikacji pudru, czy to sypkiego czy w kamieniu. Przykładaj je na kilka sekund do twarzy, aby nadmiar nawilżającego sebum, powodującego świecenie, wchłonął się całkowicie w papier bibułki. Potem możesz jedynie punktowo wklepać w strategiczne miejsca nieco bazy matującej, użytej wcześniej do strefy T, a następnie tylko lekko przypudrować skórę transparentnym pudrem (z umiarem).

Puder do cery tłustej - jaki makijaż?

Puder do cery tłustej, jak i inne kosmetyki do skóry przetłuszczającej się, mogą występować także w wersji hipoalergicznej (dla ekstremalnie wrażliwych i podatnych na alergeny w kosmetykach cer) oraz wodoodpornej. Ta ostatnia zmywa się ciężej, odpowiednimi specyfikami, ale za to doskonale sprawdzi się podczas śnieżycy czy kąpieli w morzu. Cera tłusta to nierzadko również rozszerzone pory, zaczerwienienia, trądzik oraz pękające naczynka. Ciepło i wilgoć szkodzą kosmetykom, które nałożone na buzię, nie poradzą sobie z zadaniami specjalnymi. Problematyczna skóra tego rodzaju wymaga dodatkowo jak najbardziej ścisłego przestrzegania zasad higieny, mycia rąk przed dotykaniem twarzy, nakładaniem kosmetyków i dezynfekcji gadżetów do ich aplikacji. Puder do cery tłustej to kosmetyk wielofunkcyjny, który nie zdziała cudów, ale pozwoli na trwały makijaż i estetycznie zmatowioną skórę twarzy przez cały dzień.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także