Trwa ładowanie...

Pytanie o Jana Pawła II w podręczniku do historii. Internauci podzieleni

Rodzice coraz baczniej przyglądają się treściom podręczników szkolnych i regularnie okazuje się, że niektóre zadania wzbudzają mieszane uczucia. Zwłaszcza jeśli dotyczą religii.

Share
Rodzice sprawdzają treści zadań
Rodzice sprawdzają treści zadańŹródło: East News
d4mholr

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wielokrotnie zapowiadał, że zamierza wprowadzić zmiany w podstawie programowej, tak, aby dzieci i młodzież dowiadywali się więcej na temat wątków patriotyczno-narodowych oraz częściej zgłębiali treści związane z religią katolicką.

W związku z tym duża część rodziców zaczęła przyglądać się zadaniom, które ich pociechy muszą rozwiązywać w szkole. Okazuje się, że w niektórych podręcznikach już teraz znalazły się ćwiczenia wywołujące mieszane uczucia.

W sieci krąży zdjęcie zeszytu ćwiczeń do historii dla czwartej klasy szkoły podstawowej, gdzie jedno z pytań otwartych dotyczy Jana Pawła II: "Wymień trzy cechy osobowości Jana Pawła II, które pozwoliły mu zyskać sympatię ludzi na całym świecie".

Zadanie wywołało zaciętą dyskusję w komentarzach. Wielu internautów uważa, że tego typu pytań nie powinno być w podręcznikach do historii, tylko ewentualnie w pomocach naukowych do lekcji religii.

d4mholr

Inni uważają, że pytanie jest po prostu tendencyjnie i w żaden sposób nie przyczynia się do rozwoju wiedzy u uczniów. Jako argument podają, że nie odnosi się do osiągnąć danej osoby, tylko do cech jej charakteru.

Do dyskusji włączyły się również osoby, które twierdzą, że Jan Paweł II nie może być pomijany w polskich szkołach. "Ale to jest, jakby nie mówiąc, postać historyczna, która była Polakiem, więc warto wspominać o niej. Mówię to jako niewierzący" - czytamy.

d4mholr

A wy jakie macie zdanie na temat tego ćwiczenia?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Urlop na jesień. Czy pojawią się ograniczenia w poruszaniu się? „Obaw nie widać”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mholr

Podziel się opinią

Share
d4mholr
d4mholr