Blisko ludziRafał Trzaskowski: "Prawa, równe szanse, zdrowie, bezpieczeństwo kobiet"

Rafał Trzaskowski: "Prawa, równe szanse, zdrowie, bezpieczeństwo kobiet"

Rafał Trzaskowski będzie przeciwdziałał nierównemu traktowaniu kobiet
Rafał Trzaskowski będzie przeciwdziałał nierównemu traktowaniu kobiet
Źródło zdjęć: © ONS

19.06.2020 07:52, aktual.: 01.03.2022 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Trzaskowski, obecny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, kandyduje w wyborach 2020 na Prezydenta RP. Podkreśla, że pakiet dla kobiet to istotny punkt jego programu wyborczego.

Rafał Trzaskowski od 2018 roku pełni funkcję prezydenta Warszawy. W wyborach 2020 ubiega się o fotel głowy państwa. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku podjął temat praw, bezpieczeństwa, zdrowia i równych szans kobiet. Zapewnia, że to dla niego istotne kwestie.

"Dowodem na to niech będą zmiany i programy, jakie w 1,5 roku wprowadziłem w Warszawie – program dla warszawianek był pierwszym pakietem, od którego rozpocząłem kampanię samorządową" – przypomina.

Rafał Trzaskowski przedstawił pakiet programowy dla kobiet

"To przygnębiające, że w 2020 roku cały czas trzeba przypominać o prawach kobiet, o równych szansach i o tym, że same powinny móc o sobie decydować. Jeśli zostanę prezydentem, zrobię wszystko, aby kobiety w końcu czuły się równoprawnymi obywatelkami. To jest kwestia absolutnie podstawowa!" – możemy przeczytać na profilu Trzaskowskiego.

Najważniejsze punkty pakietu programowego dla kobiet to równe szanse na rynku pracy i umożliwienie kobietom swobodnego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka.

Trzaskowski podejmuje również kwestie dostępu do nowoczesnej opieki medycznej dla Polek i darmowej opieki medycznej dla kobiet w ciąży i matek do dwóch lat po urodzeniu dziecka.

"Podstawowa opieka, najlepsze rozwiązania w dziedzinie medycyny, odpowiednio dobrane leczenie, profilaktyka i wsparcie. Bez wartościowania, oceniania i ideologii - jak to ma miejsce dzisiaj" – zapewnia.

Ponadto kandydat na Prezydenta RP chce zadbać o wprowadzenie odpowiednich rozwiązań prawnych, które będą chroniły Polki doświadczające przemocy domowej.

Deklaruje też równą reprezentację kobiet w Kancelarii Prezydenta i w innych podlegających prezydentowi radach czy ciałach kolegialnych.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także