Blisko ludziRatownik medyczny pokazał swoje zarobki. "Uważacie, że to godne pieniądze?"

Ratownik medyczny pokazał swoje zarobki. "Uważacie, że to godne pieniądze?"

Ratownik medyczny pokazał, ile zarabia
Ratownik medyczny pokazał, ile zarabia
Źródło zdjęć: © TikTok

25.01.2022 20:40, aktual.: 26.01.2022 09:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łukasz Mytkowski to ratownik medyczny, który pokazuje swoją pracę na TikToku. W najnowszym filmiku zdradził, jakie wynagrodzenie otrzymał w listopadzie i grudniu 2021 roku. Internauci uważają, że powinien dostawać co najmniej dwa razy tyle.

TikTok stał się nie niezwykle popularną aplikacją i to nie tylko wśród dzieci oraz młodzieży. Konta zakładają również dorośli, przedstawiciele przeróżnych zawodów. Swoje profile mają nawet ratownicy medyczni. Przykładem jest Łukasz Mytkowski, którego obserwuje już ponad 10 tys. osób. Mężczyzna pokazuje na nagraniach kulisy swojej pracy, lecz jego filmiki mają raczej pozytywny, a nawet humorystyczny wydźwięk. 

Ratownik medyczny pokazał, ile zarabia

Jednak w ostatnim filmiku opublikowanym przez Mytkowskiego zdecydowanie zabrakło optymistycznego akcentu. Ratownik medyczny postanowił bowiem pokazać dwa kwitki – z listopada oraz grudnia zeszłego roku, ukazujące jego zarobki. Widać na nich kwotę wynagrodzenia brutto, kwoty potrąceń na rzecz różnych świadczeń oraz kwotę wypłaty. Jak się okazuje, w listopadzie mężczyzna zarobił 3956 zł, natomiast w grudniu nieco więcej, bo 4772 zł. Wynagrodzenia te objęły już dodatkowy procent wynikający z odbytych dyżurów nocnych oraz tych w dni świąteczne. 

Łukasz Mytkowski postanowił zdradzić, jakie są jego zarobki w związku z komentarzem, który opublikował pewien użytkownik pod jednym z jego filmików. Zasugerował w nim, że ratownicy medyczni "zarabiają" na pandemii koronawirusa. Dlatego właśnie mężczyzna zdecydował się pokazać, ile wynosi jego wynagrodzenie. Nagranie opatrzył dosadnym podpisem. "To są moje zarobki. Wiele osób pisze, że dostajemy dodatki za COVID. Pytam, jakie i gdzie? Uważacie, że to godne pieniądze za odpowiedzialność, widoki, stres, jaki mamy każdego dnia?" – zapytał internautów. 

Internauci twierdzą, że ratownik medyczny nie jest odpowiednio wynagradzany za swoją pracę

Użytkownicy TikToka zgadzają się z ratownikiem, że jego wynagrodzenie jest zdecydowanie za małe. "Ja też uważam, że każdy, kto skrupulatnie wykonuje swoją pracę, powinien zarabiać dużo więcej. I nie musi pan nikomu nic udowadniać! Ja tam was podziwiam", "To powinno być razy 2, za poświęcenie twoje i narażanie się" – piszą w sekcji komentarzy pod filmikiem. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (940)
Zobacz także