GwiazdyPołknęła tabletkę aborcyjną w programie na żywo. "Chcę walczyć z dezinformacją"

Połknęła tabletkę aborcyjną w programie na żywo. "Chcę walczyć z dezinformacją"

Połknęła tabletkę aborcyjną w programie na żywo
Połknęła tabletkę aborcyjną w programie na żywo
Źródło zdjęć: © YouTube | Jex Blackmore

25.01.2022 19:06, aktual.: 25.01.2022 19:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktywistka Jex Blackmore wzięła udział w debacie poświęconej terminacji ciąży, podczas której połknęła na wizji tabletkę aborcyjną. To zdziwiło nie tylko samego prowadzącego i widzów, ale także jej "przeciwniczkę", Rebeccę Kiessling, która opowiada się za całkowitym zakazem aborcji.

Temat związany z dostępnością do zabiegów aborcyjnych jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych na świecie. Choć w USA aborcja "na życzenie" w pierwszym trymestrze ciąży jest dostępna w większości stanów, dyskusje na ten temat wciąż trwają. Podczas ostatniego programu "Let It Rip", który odbywa się na żywo, przeprowadzono debatę pomiędzy aktywistką aborcyjną Jex Blackmore, a jej "przeciwniczką" w tej kwestii, Rebeccą Kiessling. Nikt nie spodziewał się jednak tego, co się wydarzy w jego trakcie.

Połknęła tabletkę aborcyjną w programie na żywo

Jex Blackmore postanowiła podczas debaty dokonać kroku, który zaskoczył zarówno prowadzącego, jak i widzów programu. Aktywistka wyjęła w pewnym momencie białą tabletkę, tłumacząc, że jest to mifepriston, czyli jeden z dwóch leków zatwierdzonych przez Agencję Żywności i Leków, który powoduje przerwanie ciąży przed 10. tygodniem życia płodu. Zwróciła się do prowadzącego, Charliego Langtona, mówiąc: "Chcę ci pokazać, jak proste i bezpieczne to jest, sama to biorąc", po czym połknęła pigułkę.

Kiedy Langton zapytał ją, czy jest w ciąży i właśnie na oczach widzów dokonała aborcji, Blackmore odpowiedziała: "Mogę tylko powiedzieć, że to zakończy moją ciążę. To będzie moja trzecia aborcja".

Dlaczego zrobiła to w ten sposób?

Aktywistka udzieliła tuż po emisji programu komentarza dla serwisu Jezebel.com.

- Aborcja to powszechna i bezpieczna procedura medyczna otoczona piętnem. Stygmat sprawia, że ludzie milczą na temat swoich osobistych doświadczeń, a przez to przestrzeń zajmują szkodliwe i przeinaczone narracje. Moje działanie miało na celu rozwianie niektórych z tych mitów i dezinformacji oraz walkę z piętnem - powiedziała.

- Chciałam pokazać, że dla wielu z nas jest to prosty proces, a dzięki paczkom z pigułkami możemy dokonywać aborcji na własnych warunkach - wytłumaczyła Jex.

Detroit activist takes mail-order abortion pill on live TV

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (67)
Zobacz także