Trwa ładowanie...

Rewolucja seksualna, której nie zauważyliśmy. Oto jak młodzi eksperymentują w łóżku

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale od lat 90. wiele się zmieniło w kwestii seksu. Nowe badanie pokazuje, że millenialsi o wiele częściej eksperymentują w łóżku niż ich starsi koledzy i koleżanki. Nie zmienił się za to wiek, w którym zaczynają uprawiać seks.

Share
Rewolucja seksualna, której nie zauważyliśmy. Oto jak młodzi eksperymentują w łóżku
Źródło: 123RF
d12y9r4

Naukowcy z London School of Hygiene and Tropical Medicine oraz University College London odkryli, że młodzi, heteroseksualni ludzie są o wiele bardziej otwarci na nowe pomysły w sypialni niż miało to miejsce w przypadku osób należących do poprzedniego pokolenia. By to ustalić, przez dwie dekady badali 45 tys. osób.

Okazało się, że liczba kobiet i mężczyzn, którzy przyznali, że uprawiali seks waginalny, oralny i analny w tym czasie się podwoiła. W latach 1990-1991 do takich doświadczeń w ciągu ostatniego roku przyznało się tylko 10 proc. osób w wieku 16-24 lat. Jeśli chodzi o tę samą grupę wiekową w latach 2010-2012, dotyczyło już ono 25 proc. mężczyzn i 20 proc. kobiet.

Zobacz też: HPV: jak można się nim zarazić i przed nim chronić

Badanie, którego wyniki zostały opublikowane w "Journal of Adolescent Health", pokazało, że młodzi, szczególnie ci w wieku 16-18 lat, znacznie chętniej decydują się dziś na seks oralny i analny, niż było tak w przypadku wcześniejszych pokoleń. Naukowcy tłumaczą to między innymi zwiększeniem świadomości seksualnej i łatwiejszą dostępnością do informacji na tematy związane z seksem i zdrowiem.

d12y9r4

Nie zmieniło się natomiast to, kiedy młodzi doświadczają swojego "pierwszego razu". Zarówno dla starszych, jak i młodego pokolenia mediana pierwszego doświadczenia seksualnego wynosi 14 lat, a pierwszego stosunku – 16 lat.

d12y9r4

Podziel się opinią

Share
d12y9r4
d12y9r4