Trwa ładowanie...

Reżyser o ostatnim spotkaniu z Przybylską. "Traciła swój dawny blask"

Gerwazy Reguła w rozmowie z "Super Expressem" ujawnił, że Anna Przybylska wystąpiła w jego nigdy nieukończonym filmie. Reżyser wspomina, kiedy po raz ostatni ją widział. – Wyglądała na chorą, ale nie dopytywałem o szczegóły – mówi.

Anna PrzybylskaAnna PrzybylskaŹródło: Agencja Gazeta
d6j6gm5
d6j6gm5

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 r. po długiej walce z nowotworem trzustki. Kolorowa prasa rozpisywała się o chorobie aktorki, ale ona sama nigdy nie powiedziała nic na ten temat. Do końca wierzyła, że uda się jej wyzdrowieć i na to kierowała wszystkie swoje siły. Odeszła w gronie najbliższych jej osób – matki, siostry i partnera Jarosława Bieniuka.

 Gerwazy Reguła poznał Przybylską na planie filmu "Kariera Nikosia Dyzmy", gdzie był drugim reżyserem. Zapałali do siebie sympatią i wkrótce spotkali się przy projekcie Reguły – "Pojedynek mistrzów". Z powodów finansowych obraz nie ujrzał jednak światła dziennego. Udało się nakręcić tylko połowę zdjęć.

 Anna Przybylska – Reguła wspomina ostatnie spotkanie

 W 2011 r. aktorka i reżyser ponownie się skontaktowali. 51-latek chciał wykorzystać nagrania z Przybylską w innym filmie, na co ona przystała. – Już wtedy miała początki choroby, ale jeszcze nikomu o tym nie mówiła – wyjawia Reguła.

d6j6gm5

 Jesienią 2012 r. wpadli na siebie w Sopocie. – Nie byliśmy umówieni. Po prostu spotkaliśmy się w tym samym miejscu o tej samej porze. Brała wtedy udział w sesji zdjęciowej do jakiejś gazety, ale udało nam się chwilę porozmawiać – wspomina reżyser.

 – Opowiadała mi o dzieciach. Już wtedy wyglądała na chorą, ale nie dopytywałem o szczegóły. Widać było, że coś niedobrego się z nią dzieje, jakby powoli usychała i traciła swój dawny blask. Była strasznie wychudzona, choć wcześniej była po prostu szczupła – dodaje. Pomyślał wtedy, że aktorka ma po prostu gorszy moment. Dopiero później dowiedział się z prasy, że ma problemy ze zdrowiem.

 Jak zapamiętał aktorkę? – Mocno stąpała po ziemi i miała szacunek do ludzi i pracy. Nigdy nie gwiazdorzyła, nie miała nie wiadomo jakich wymagań i nie żądała specjalnej garderoby. Nie słyszałem, żeby ktoś na nią narzekał.

Maria Sadowska stanęła w obronie Polek. Zaśpiewała na strajku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6j6gm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6j6gm5