Trwa ładowanie...
dbe0ib5

Rocznica pojmania Anne Frank i jej rodziny. Przeżył tylko ojciec Otto

Anne Frank zna każdy. Za pośrednictwem jej niezwykłego dziennika mogliśmy dowiedzieć się, jak dziecko postrzegało wojnę. 4 sierpnia minęło 76 lat od chwili, gdy naziści odkryli kryjówkę rodziny Franków i czterech innych osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anne Frank w szkole
Anne Frank w szkole (Wikimedia Commons)
dbe0ib5

"Wciąż wierzę, na przekór wszystkiemu, że ludzie są w gruncie rzeczy dobrzy” - pisała 14-letnia dziewczynka, która razem z rodziną ukrywała się przed Niemcami w oficynie amsterdamskiej kamienicy. Niedługo później Anne Frank zmarła w obozie koncentracyjnym, a jej dzienniki są dziś uznawane za jedną z najważniejszych książek XX wieku.

Anna Frank – rocznica pojmania

Na stronie Auschwitz Memorial, za którą stoi Muzeum Auschwitz, przypomniano o ważnej dacie, 4 sierpnia 1944 r., czyli dniu odkrycia rodziny Franków i aresztowania jej wraz z osobami, które im pomagały – Johannesa Kleimama i Victora Kuglera. Anne wraz z bliskimi – matką Edith, ojcem Otto i siostrą Margot Betti niespełna miesiąc później została wywieziona do obozu Auschwitz.

dbe0ib5

Z całej rodziny przeżył tylko Otto, który po wojnie wydał pamiętnik córki. Po przetłumaczeniu go, historią Anne zainteresował się cały świat. Do dziś można odwiedzać dom w Amsterdamie, w którym się ukrywała.

Auschwitz. Niesamowita ucieczka zakochanej pary

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbe0ib5

Podziel się opinią

Share
dbe0ib5
dbe0ib5