Blisko ludziRomuald Lipko nie żyje. Natalia Kukulska: "Miałam nadzieję się wkrótce spotkać"

Romuald Lipko nie żyje. Natalia Kukulska: "Miałam nadzieję się wkrótce spotkać"

Romuald Lipko nie żyje. Natalia Kukulska: "Miałam nadzieję się wkrótce spotkać"
Źródło zdjęć: © ONS/Instagram

07.02.2020 08:53, aktual.: 07.02.2020 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Media obiegła smutna informacja o śmierci Romualda Lipki. Poinformowali o tym jego przyjaciele z zespołu. Gwiazdy składają kondolencje i wspominają artystę. Jedną z tych osób jest Natalia Kukulska.

Romuald Lipko był liderem zespołu "Budka Suflera". To właśnie koledzy z zespołu za pomocą mediów społecznościowych przekazali smutną wiadomość. "Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w, współtwórca i kreator zespołu "Budka Suflera", autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu "Budka Suflera"" – czytamy w poście.

Natalia Kukulska żegna Romualda Lipkę

Romuald Lipko był nie tylko wspaniałym muzykiem, ale też kompozytorem. Współpracował z największymi sławami polskiej sceny muzycznej. Wśród nich była Anna Jantar, dla której napisał "Nic nie może przecież wiecznie trwać". Od słów tej piosenki swój post rozpoczęła Natalia Kukulska, która chciała upamiętnić swojego mentora.

Natalia Kukulska jest mu bardzo wdzięczna za wsparcie i ciepło. Wspomniała, że planowała spotkanie z muzykiem. "Nic nie może wiecznie trwać. Strasznie smutna wiadomość - zmarł wspaniały kompozytor, niezwykle dobry i ciepły człowiek - Romuald Lipko. W latach 70. i 80. był jednym z najbardziej nowatorskich twórców. Odważnie eksplorował brzmienia, miał wielką zdolność pisania hitów, a jego charakterystyczny styl był oryginalny i rozpoznawalny. Osobiście doznałam od Romka wiele ciepła i serdeczności. Miałam nadzieję się wkrótce spotkać, również w związku rocznicami mojej mamy, dla której komponował m.in. wymieniony przeze mnie powyżej utwór. Miał klasę, talent, niezwykłą skromność. Takich osób jest deficyt, zwłaszcza w naszej branży. Zawsze w moim sercu. Całej rodzinie składam serdeczne kondolencje. Żegnaj, Romku. Dziękuję" – napisała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także