Blisko ludziRosjanie zamordowali Polinę, uczennicę podstawówki, i jej rodziców. Jej rodzeństwo trafiło do szpitala

Rosjanie zamordowali Polinę, uczennicę podstawówki, i jej rodziców. Jej rodzeństwo trafiło do szpitala

Rosjanie zamordowali Polinę, uczennicę podstawówki, i jej rodziców. Jej rodzeństwo trafiło do szpitala
Źródło zdjęć: © Twitter.com

27.02.2022 13:40, aktual.: 16.03.2022 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podają władze ukraińskiej stolicy, rosyjscy dywersanci dopuścili się zbrodni wojennej na terenie Kijowa. Agresorzy zaatakowali pięcioosobową rodzinę. Zastrzelili rodziców i jedną z córek. Dwoje dzieci trafiło do szpitala i walczy o życie.

Rosyjskie wojska napierają na Kijów już od 3 dni. W mieście poza regularną armią działają także grupy dywersantów. Właśnie im przypisana została zbrodnia, której ofiarą padła rodzina Ukraińców.

Zamordowano rodzinę w Kijowie

"Miała na imię Polina. Uczyła się w 4. klasie szkoły nr 24 w Kijowie" — napisał sekretarz kijowskiej rady miejskiej Wołodymyr Bondarenko, który opublikował na Facebooku zdjęcie dziewczynki.

Rodzice Poliny zostali zastrzeleni przez rosyjską dywersyjno-zwiadowczą grupę na ul. Telihy. W szpitalu o życie walczą jeszcze jej siostra i brat. Ta pierwsza trafiła na oddział intensywnej terapii.

W Kijowie godzina policyjna obowiązuje od soboty od godziny 17.00 do 8.00 rano w poniedziałek. Sekretarz kijowskiej rady miejskiej zaapelował jednocześnie do mieszkańców o pozostanie w domach dla bezpieczeństwa.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także