Roślina, która pochłania wilgoć. Przyda się w każdym domu

Roślina, która pochłania wilgoć. Przyda się w każdym domu

Skrzydłokwiat pochłania wilgoć
Skrzydłokwiat pochłania wilgoć
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
11.01.2024 10:16, aktualizacja: 11.01.2024 12:22

Wilgoć w mieszkaniu to poważny problem, który doskwiera nam w okresie jesienno-zimowym. Jak walczyć z nią skutecznie, aby w domu nie rozwinęła się toksyczna pleśń? Wystarczy postawić w łazience tę wyjątkową roślinę.

Odpowiedni poziom wilgotności w mieszkaniu to nie tylko kwestia naszego komfortu, ale również i zdrowia. Jeśli chcemy czuć się dobrze naszych domach, musimy walczyć z nadmierną wilgocią. Sprzyja ona bowiem rozwojowi toksycznej pleśni, która wykwita na ścianach w postaci nieestetycznych, ciemnych plam. U osób, które przez dłuższy czas są wystawione na działanie grzybów, szybko pojawiają się problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu oddechowego, a także przewlekłe infekcje czy reakcje alergiczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak sobie radzić z wilgocią? Trzeba reagować jak najszybciej

Aby uniknąć rozwoju pleśni w domu, trzeba utrzymywać pod stałą kontrolą poziom wilgotności w powietrzu. Z pewnością pomoże stała temperatura w pomieszczeniach, zapewnienie odpowiedniej wentylacji oraz uszczelnienie okien oraz usunięcie innych usterek, które powodują ucieczkę ciepła z domu.

Niestety, wiele z tych działań wymaga solidnych nakładów finansowych – profesjonalne systemy wentylacyjne, izolacja termiczna czy regularna konserwacja budynku. Jeśli nie mamy na to środków, zawsze warto najpierw wypróbować alternatywne, domowe sposoby.

Wciąga wilgoć jak pochłaniacz. Koniecznie kup ten tropikalny kwiat

Nie wszystkie sposoby na ograniczenie w domu wilgoci muszą być drogie. Czasami wystarczy wiedzieć, co umieścić w pomieszczeniu, aby szybko poczuć różnicę. Atmosferę w mieszkaniu można bardzo łatwo poprawić dzięki tropikalnym roślinom, które uwielbiają wilgotny klimat.

Jedną z nich jest skrzydłokwiat. Wiele osób ceni jego niezwykłe właściwości, ponieważ wchłania wilgoć niczym pochłaniacz. Jeśli postawimy go np. na parapecie, okna błyskawicznie przestaną się parować. Zaleca się także, aby wstawić tę roślinę do łazienki, która zwykle jest najbardziej wilgotnym miejscem.

Skrzydłokwiat rozwiąże problemy z wilgocią. Ale ostrożnie, jest toksyczny

Skrzydłokwiat to kwiat bardzo łatwy w pielęgnacji, który nadaje się nawet dla największych laików. Skrzydłokwiat nie tylko pochłania wilgoć, powstrzymując rozwój pleśni, ale również skutecznie oczyszcza powietrze z toksycznych substancji. Z łatwością wchłonie niebezpieczne związki, takie jak formaldehyd, benzen, czy tlenek węgla, pochłonie zarodniki pleśni oraz szkodliwe promieniowanie wydzielane przez urządzenia elektroniczne.

Trzeba jednak pamiętać, że ta dobroczynna roślina jest jednak toksyczna dla zwierząt domowych. W związku z tym należy umieścić ją w bezpiecznym miejscu, czyli poza zasięgiem pupili.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także