Rośnie liczba 40‑letnich impotentów. Naukowcy biją na alarm

Coraz więcej mężczyzn przed 40. rokiem życia ma problemy z erekcją
Coraz więcej mężczyzn przed 40. rokiem życia ma problemy z erekcją

01.09.2023 20:55, aktual.: 01.09.2023 22:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyniki badań, opublikowane w jednym z medycznych magazynów, niepokoją. Jasno bowiem wskazują, że u coraz większej liczby mężczyzn przed 40. rokiem życia występują problemy z erekcją. Eksperci nie mają wątpliwości, co do kilku przyczyn tego zjawiska.

Myślą, że to wina przepracowania lub zbyt szybkiego tempa życia. Choć udają się do lekarzy, wstydzą się tego problemu i przeżywają go w samotności. Eksperci podkreślają, że każdy mężczyzna z tą przypadłością powinien wykonać jedno ważne badanie. Często bowiem zaburzenia erekcji są sygnałem pewnej choroby. Grupa badaczy z Saint Louis University School od Medicine wykazała, że te dwie rzeczy mają ze sobą zaskakująco silny związek.

Cierpią coraz młodsi mężczyźni. Medycy radzą, aby się przebadać

Zaburzenie pracy hormonów lub podłoże natury psychicznej - to dwie najczęściej wymieniane przyczyny występowania przedwczesnej impotencji, ale niejedyne. Naukowcy z Sant Louis, na podstawie wyników badań, odkryli coś jeszcze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po dokładnej analizie okazało się, że problemy z erekcją występują u panów, u których zaczyna się rozwijać cukrzyca typu 2. Stanowi wówczas sygnał ostrzegawczy, że pacjent znalazł się w stanie przedcukrzycowym. Wyniki tych badań zostały opublikowane w "Preventive Medicine". Jak dodaje serwis Wprost Zdrowie, może to by cenna wskazówka dla nawet milionów Polaków, u których ów stan się rozwija, a oni nie mają o tym pojęcia.

Stan przedcukrzycowy. Co warto wiedzieć?

Początki cukrzycy można na szczęście łatwo zdiagnozować. Wystarczy badanie stężenia glukozy we krwi. Co więcej, obecnie cukrzyca jest uważana za chorobę cywilizacyjną i z tego względu bardzo ważne są regularne badania - najlepiej raz do roku.

Wczesne wykrycie tej przypadłości pozwala na szybkie wprowadzenie właściwej diety, dostosowania aktywności fizycznej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzenia leczenia farmakologicznego. A rzecz jasna, im szybciej zaczniemy się leczyć, tym lepiej.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)