Rosyjski manicure podbija sieć. Zaoszczędzisz na kosmetyczce
Malujesz paznokcie, siedzisz niemalże nieruchomo, a mimo to na płytce pojawiają się zarysowania lub nieestetyczne odbicia? Doskonale znamy ten scenariusz. Na ratunek przychodzi "russian manicure", który gwarantuje idealny wygląd paznokci nawet do pięciu tygodni.
22.11.2023 | aktual.: 22.11.2023 13:56
Hasło "russian manicure" bije rekordy na Instagramie i TikToku. Trudno się dziwić - zapewnia długotrwały efekt. Idealnie pomalowana płytka paznokcia, bez jakichkolwiek uszczerbków, zarysowań czy przebarwień, utrzymuje się ponad miesiąc. Dlaczego modna technika nazywana jest rosyjską? Chociaż w sieci to nowość, rosyjskie manikiurzystki stosują tę metodę od lat 90.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W czym tkwi sekret rosyjskiego manicure?
Nie chodzi o konkretny kolor czy technikę malowania, ale o odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. W tradycyjnym manicure profesjonalne manikiurzystki po namoczeniu paznokci używają cążek do wycięcia skórek. A w przypadku rosyjskiego manicure - cążki zastępowane są elektryczną frezarką.
Wspomniana frezarkę stosuje się niemalże na każdym etapie przygotowywania paznokcia – od usunięcia naskórka, poprzez nadanie kształtu, aż po wypolerowanie łożyska paznokcia pokrytego bazą.
Trwałość nawet do pięciu tygodni
Idealnie gładka i czysta płytka paznokcia to charakterystyczna cecha "russian manicure". Decydując się na tę technikę, należy zarezerwować sobie nieco więcej czasu w salonie kosmetycznym. Kiedy na klasyczny manicure poświęcisz około godzinę, o tyle rosyjski wariant zajmuje nawet dwie. Ten nieco dłuższy proces odwdzięcza się jednak trwałością, ponieważ gwarantuje idealny wygląd nawet do pięciu tygodni.
"Russian manicure" - tak, ale u profesjonalnej manikiurzystki
Warto zaznaczyć, że rosyjski manicure ze względu na użycie elektrycznej frezarki może być niebezpieczny, kiedy stosowany jest w warunkach domowych przez niedoświadczone osoby. Dlatego lepiej oddać się w ręce manikiurzystki w profesjonalnym salonie kosmetycznym, aby uniknąć stanu zapalnego. Zbyt głęboko usunięte skórki, które prowadzą do przerwania ciągłości naskórka, mogą być przyczyną infekcji grzybicznych, bakteryjnych i wirusowych.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl