Rosyjski manicure podbija sieć. Zaoszczędzisz na kosmetyczce
Malujesz paznokcie, siedzisz niemalże nieruchomo, a mimo to na płytce pojawiają się zarysowania lub nieestetyczne odbicia? Doskonale znamy ten scenariusz. Na ratunek przychodzi "russian manicure", który gwarantuje idealny wygląd paznokci nawet do pięciu tygodni.
Hasło "russian manicure" bije rekordy na Instagramie i TikToku. Trudno się dziwić - zapewnia długotrwały efekt. Idealnie pomalowana płytka paznokcia, bez jakichkolwiek uszczerbków, zarysowań czy przebarwień, utrzymuje się ponad miesiąc. Dlaczego modna technika nazywana jest rosyjską? Chociaż w sieci to nowość, rosyjskie manikiurzystki stosują tę metodę od lat 90.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"To jest hit". Testujemy domowy zestaw do hybryd od marki Semilac
W czym tkwi sekret rosyjskiego manicure?
Nie chodzi o konkretny kolor czy technikę malowania, ale o odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. W tradycyjnym manicure profesjonalne manikiurzystki po namoczeniu paznokci używają cążek do wycięcia skórek. A w przypadku rosyjskiego manicure - cążki zastępowane są elektryczną frezarką.
Wspomniana frezarkę stosuje się niemalże na każdym etapie przygotowywania paznokcia – od usunięcia naskórka, poprzez nadanie kształtu, aż po wypolerowanie łożyska paznokcia pokrytego bazą.
Trwałość nawet do pięciu tygodni
Idealnie gładka i czysta płytka paznokcia to charakterystyczna cecha "russian manicure". Decydując się na tę technikę, należy zarezerwować sobie nieco więcej czasu w salonie kosmetycznym. Kiedy na klasyczny manicure poświęcisz około godzinę, o tyle rosyjski wariant zajmuje nawet dwie. Ten nieco dłuższy proces odwdzięcza się jednak trwałością, ponieważ gwarantuje idealny wygląd nawet do pięciu tygodni.
"Russian manicure" - tak, ale u profesjonalnej manikiurzystki
Warto zaznaczyć, że rosyjski manicure ze względu na użycie elektrycznej frezarki może być niebezpieczny, kiedy stosowany jest w warunkach domowych przez niedoświadczone osoby. Dlatego lepiej oddać się w ręce manikiurzystki w profesjonalnym salonie kosmetycznym, aby uniknąć stanu zapalnego. Zbyt głęboko usunięte skórki, które prowadzą do przerwania ciągłości naskórka, mogą być przyczyną infekcji grzybicznych, bakteryjnych i wirusowych.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl