Blisko ludziRosyjski minister Siergiej Szojgu "zniknął"? Jego córka Ksenia opublikowała wymowne zdjęcie

Rosyjski minister Siergiej Szojgu "zniknął"? Jego córka Ksenia opublikowała wymowne zdjęcie

Minister obrony Siergiej Szojgu nie pokazuje się publicznie od 11 marca.
Minister obrony Siergiej Szojgu nie pokazuje się publicznie od 11 marca.
Źródło zdjęć: © EAST_NEWS, Instagram
25.03.2022 14:39, aktualizacja: 25.03.2022 16:29

Przez kilka dni media donosiły o zniknięciu szefa rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Siegiej Szojgu ostatni raz publicznie pokazał się 11 marca. Tymczasem w czwartek opublikowano wideo z narady z udziałem Władimira Putina. W spotkaniu miał wziąć udział Szojgu, jednak ruch krawata może sugerować, że nie było to autentyczne nagranie. Rzecznik rosyjskiego rządu Dmitrij Pieskow zaprzeczył, jakoby Szojgu miał problemy ze zdrowiem. Uwagę zwraca jednak jego córka, która w trakcie jego "zniknięcia", tydzień temu, opublikowała zdjęcie ubrana wraz z dzieckiem w ukraińskie barwy.

Na absencję Szojgu uwagę zwrócił doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Dodaje, że nie tylko ten wysoko postawiony urzędnik pozostaje z daleka od mediów. Z przestrzeni publicznej zniknęli też inni liczący się urzędnicy.

"Zniknęli. Nie ma też systemowych i istotnych protokolarnych oświadczeń innych przedstawicieli wagi ciężkiej, łącznie z szefami służb specjalnych Patruszewem, Bortnikowem, Naryszkinem. Też zniknęli z obowiązkowych protokołów. Bardziej niż zazwyczaj milczą ekonomiści - premier Miszustin, szefowa Banku Centralnego Nabiullina, minister (rozwoju gospodarczego) Reszetnikow. Wszyscy całkowicie zniknęli nawet z publicznej protokolarnej przestrzeni" - napisał na Telegramie Podolak.

Dodał, że w blasku fleszy pozostaje szef MSZ Siergiej Ławrow i rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Tym bardziej jest dziwne zniknięcie Szojgu, że był on uważany za zaufanego człowieka z otoczenia Putina.

Wymowne zdjęcie

Choć w czwartek opublikowano wideo z narady z udziałem Władimira Putina, a w spotkaniu miał wziąć udział Szojgu, ruch jego krawata może sugerować, że nie było to autentyczne nagranie. aktywna w mediach społecznościowych pozostała jednak jego córka Ksenia Szojgu. Kobieta wstawiła m.in. zdjęcie z córeczką. 31-latka ma żółtą koszulkę, jej córeczka niebieską. Wiele osób zastanawia się, co oznacza ten gest. Czy to przypadek, czy jednak celowe działanie? Kobieta jest obserwowana przez setki osób, zwłaszcza teraz wnikliwiej ludzie analizują jej posty. Dzieci rosyjskich przywódców, oligarchów i wysoko postawionych urzędników, są pod ścisłą obserwacją.

A tak pisała Ksenia Szojgu jedenastego dnia rosyjskiej agresji w kierunku Ukrainy: "Każda akcja militarna jest środkiem ekstremalnym, co oznacza, że ​​nie było dla nas innego wyjścia. Nie wstydzę się, że jestem Rosjanką. Kocham swój kraj i kocham ludzi, gdziekolwiek by nie mieszkali. Dziś cały 'cywilizowany' świat pokazał, że ma dla siebie własne standardy, a dla nas zupełnie inne. Będę pracować i robić co w mojej mocy - pomagać, wspierać potrzebujących, kochać i opiekować się moją rodziną i bliskimi".

Jeden z ostatnich postów Kseni dotyczył jej działań zawodowych. I choć córka generała nie zawiesiła działalności w mediach społecznościowych, to pod postami nie pozostawia możliwości komentowania.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!