FitnessRozmiar "0" wcale nie przyciąga mężczyzn

Rozmiar "0" wcale nie przyciąga mężczyzn

Rozmiar "0" wcale nie przyciąga mężczyzn
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

28.10.2009 12:36, aktual.: 24.06.2010 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Młodzi mężczyźni uznają kobiety o normalnej wadze i budowie za bardziej atrakcyjne i zdrowe niż te o wadze poniżej przeciętnej - stwierdzili autorzy badania przeprowadzonego w Szkocji wśród studentów.

Młodzi mężczyźni uznają kobiety o normalnej wadze i budowie za bardziej atrakcyjne i zdrowe niż te o wadze poniżej przeciętnej - stwierdzili autorzy badania przeprowadzonego w Szkocji na uniwersytecie Saint Andrews wśród studentów w wieku 18-26 lat.

Jak informuje portal BBC News zespół z uniwersyteckiej pracowni Perception Lab zebrał informacje od 84 studentek na temat ich zdrowia i zrobił zdjęcia ich twarzy. Fotografie pokazano następnie grupie studentów-mężczyzn, prosząc, by ocenili zdrowie, atrakcyjność i wagę pokazanych osób. Okazało się, że dziewczyny, których waga mieściła się w przeciętnej skali, były uznane za bardziej pociągające i zdrowe od tych z niedowagą i nadwagą.

Badanie wykazało też, że już osobom w młodym wieku mającym nadwagę dokuczają kłopoty zdrowotne - przeziębienie i grypa zdarza się u nich częściej i trwa dłużej, mają wyższe ciśnienie i zażywają więcej antybiotyków.

Kierujący badaniem prof. David Perret podkreśla, że jego uczestnicy nie uznali za najbardziej atrakcyjne dziewczyny o "rozmiarze zero", ale woleli te o standardowej wadze.
- To wyraźny sygnał do wszystkich dziewcząt, które uważają, że muszą mieć niedowagę, żeby być atrakcyjne - podkreślił naukowiec.

Wyniki badania publikuje w internecie magazyn naukowy "Perception".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także