Trwa ładowanie...

Ruszów. Ksiądz skazany za pedofilię wyszedł na wolność. Mieszkańcy mówią, co dzieje się w miasteczku

Mieszkańcy Ruszowa nie sądzili, że zobaczą jeszcze tego księdza u siebie w parafii, a jednak. Odpowiednia opłata i praca prawnika pozwoliły Piotrowi M. przygotowywać się do ponownego procesu na wolności. – Jeśli ktoś wierzy w piekło, to właśnie je mamy – komentują lokalsi.

Ksiądz skazany za pedofile wyszedł na wolność Ksiądz skazany za pedofile wyszedł na wolność Źródło: 123RF
d1zgyjr
d1zgyjr

Ks. Piotr M., proboszcz parafii w Ruszowie pod Zgorzelcem został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za molestowanie dwóch nieletnich dziewczynek. Do przemocy seksualnej miało dochodzić podczas przygotowań do ich pierwszej komunii świętej.

Tego roku w marcu zapadł pierwszy wyrok w sprawie. Już wtedy prawnicy Piotra M. zapowiadali apelację, nikt nie spodziewał się jednak, że ksiądz do ponownego procesu będzie mógł przygotowywać się na wolności i odwiedzi dawne strony.

Ksiądz molestował niepełnosprawne dziewczynki

Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia w rozmowie z "Wyborczą" i powiedzieli, co czują. Duchowny miał przebywać w dom u jednej z parafianek, która była po jego stronie. –Modlitwy, pieśni tylko z ich domu było słychać. I jeszcze z bratem po wsi jeździł, sam go widziałem, w koloratce był. W kościele też go ludzie widzieli. A policja to tam cały czas patrolowała, żeby nikt mu krzywdy nie zrobił albo obraźliwych plakatów na płocie nie wieszał. I z taką obstawą po wsi chodził - opisywali.

Warto przypomnieć, że kuria legnicka zaraz po wyjściu Piotra M. z aresztu wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że ksiądz będzie przebywać tylko w wyznaczonym miejscu. Apelowali o poszanowanie prawa do apelacji od nieprawomocnego wyroku. Wydano również dekret, który głosił, że duchowny nie będzie przebywać na terenie dawnej parafii oraz zostaje odsunięty od pełnienia służby duszpasterskiej. Duchowny pomimo wszystko zapragnął jednak odwiedzić swoje dawne strony, co spotkało się z oburzeniem ze strony mieszkańców. Ksiądz miał przebywać tam kilka dni.

Smacznego na dzień dobry, Odc. 5: Owsianka w słoiku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zgyjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zgyjr