Serum z peptydami – siła synergii wspierająca Twoją skórę

Źródło zdjęć: © materiały partnera

19.02.2024 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właściwa pielęgnacja, której celem jest zdrowie skóry, polega na dostrzeganiu jej potrzeb. Również wtedy, gdy czas wpływa na jej strukturę i wygląd. Serum z peptydami to doskonała współpraca składników aktywnych o działaniu przeciwstarzeniowym. Jeśli zatem zależy Ci na utrzymaniu młodego wyglądu skóry, wybierz pielęgnację produktem, w którym znajduje się specjalnie opracowana formuła skoncentrowanych dawek. Dzięki której zachowasz elastyczność i sprężystość skóry.

Czym są peptydy?

Jeśli na peptydy spojrzymy okiem chemika, dostrzeżemy związki, które powstają z aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniem peptydowym. Możemy traktować je jako aminokwasy krótkołańcuchowego białka. Warto też wiedzieć, że to związki ważne dla naszej skóry. Dlaczego? Dlatego, że są one budulcem jej warstwy lipidowej.

Nauka przełamuje ograniczenia i tak jest również w przypadku peptydów. Aminokwasy na danym łańcuchu mogą się bowiem układać w różny sposób i od tego zależy, jakie mają właściwości i funkcje. Przykładowo znajdują zastosowanie w kosmetykach, które mają wspomagać skórę w zachowaniu tego, co kojarzy się z młodością: sprężystości, elastyczności, odpowiedniego napięcia i ujednoliconej struktury.  

Jak działa serum z peptydami?

Serum z peptydami to kompleks składników aktywnych o wysokich stężeniach. Jeśli przy tym mamy do czynienia z więcej niż jednym rodzajem peptydów (peptydami sygnałowymi, miedziowymi oraz neuropeptydami), dostrzeżemy działanie synergiczne – doskonałe uzupełnianie się poszczególnych peptydów, co jeszcze bardziej wspiera procesy odnowy. Zastosowanie peptydów:

  • Peptydy w sposób aktywny stymulują syntezę ważnych białek: kolagenu i elastyny. Dbają również o właściwy poziom glikozaminoglikanów, które razem z białkami wchodzą w skład tkanki łącznej, m.in. skóry. Peptydy miedziowe mają wpływ m.in. na zagęszczenie naskórka, poprawiają jego sprężystość, dbają o właściwą strukturę, a finalnie zmniejszają głębokość i długość zmarszczek.
  • Peptydy pozwalają natychmiastowo uzyskać uczucie napięcia i wygładzenia skóry. Jednocześnie chronią włókna kolagenowe, dzięki czemu zmniejszają tendencję do pojawiania się na skórze twarzy m.in. bruzd nosowo-wargowych, a także zmarszczek wokół ust.

Kiedy warto stosować serum z peptydami?

Pielęgnacja peptydami jest przeznaczona przede wszystkim dla skóry, na której pojawiają się oznaki starzenia. Działanie peptydów nie tylko pozwoli zachować sprężystość skóry, ale także zwiększy jej odporność na czynniki zewnętrzne i opóźni powstawanie nowych zmarszczek.

Kochaj zmiany, kochaj swoją skórę!

Upływ czasu to coś, na co nie mamy wpływu. Możemy jednak sprawić, że skóra na twarzy – przy wykorzystaniu właściwej pielęgnacji – będzie reagować na niego w możliwy do zaakceptowania sposób. 

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także