Blisko ludziSiłownie i kluby fitness. Od kiedy będą otwarte?

Siłownie i kluby fitness. Od kiedy będą otwarte?

Siłownie i kluby fitness. Od kiedy będą otwarte?
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach
14.05.2020 09:52, aktualizacja: 14.05.2020 10:26

Polski rząd powoli zaczyna odmrażać gospodarkę. Znamy już termin otwarcie salonów fryzjerskich czy restauracji. Teraz wielu Polaków czeka na decyzję, kiedy będą mogli wrócić na siłownie i zajęcia fitness.

Odmrażanie gospodarki podzielono na cztery etapy. W pierwszym umożliwiono treningi indywidualne oraz rekreacyjną jazdę na rowerze. W drugim zostały otwarte boiska i inne miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Trzeci etap pozwala na otwarcie hal sportowych oraz innych miejsc zamkniętych, w których będzie możliwość uprawiania sportu przy utrzymaniu rygorów sanitarnych oraz maksymalnie w sześcioosobowym gronie.

Kiedy będą otwarte siłownie?

Czwarty, ostatni etap, zakłada włączenie zielonego światła dla siłowni, klubów fitness i sal tanecznych. W tych miejscach jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenie się, dlatego rządzący nie śpieszą się z decyzją.

"Czwarty etap obejmie obiekty, które kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak siłownie, sale fitness, także baseny, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca do uprawiania sportu" - mówił premier Morawiecki.

Rządzący w pierwszej kolejności chcą sprawdzić, czy po wdrożeniu trzeciego etapu nie przybędzie zbyt wiele nowych zachorowań. Jeśli słupki drastycznie nie pójdą w górę, to możemy spodziewać się otwarcia siłowni i klubów fitness od 1 czerwca 2020 roku.

Początkowo będzie limit osób, które będą mogły brać udział jednocześnie w zajęciach. Wszystko będzie zależne od wielkości sal w klubach fitness i siłowniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl