Trwa ładowanie...
d1szrig

Siłownie i kluby fitness. Od kiedy będą otwarte?

Polski rząd powoli zaczyna odmrażać gospodarkę. Znamy już termin otwarcie salonów fryzjerskich czy restauracji. Teraz wielu Polaków czeka na decyzję, kiedy będą mogli wrócić na siłownie i zajęcia fitness.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siłownie będą otwarte w ostatnim etapie
Siłownie będą otwarte w ostatnim etapie (Getty Images)
d1szrig

Odmrażanie gospodarki podzielono na cztery etapy. W pierwszym umożliwiono treningi indywidualne oraz rekreacyjną jazdę na rowerze. W drugim zostały otwarte boiska i inne miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Trzeci etap pozwala na otwarcie hal sportowych oraz innych miejsc zamkniętych, w których będzie możliwość uprawiania sportu przy utrzymaniu rygorów sanitarnych oraz maksymalnie w sześcioosobowym gronie.

Kiedy będą otwarte siłownie?

Czwarty, ostatni etap, zakłada włączenie zielonego światła dla siłowni, klubów fitness i sal tanecznych. W tych miejscach jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenie się, dlatego rządzący nie śpieszą się z decyzją.

d1szrig

"Czwarty etap obejmie obiekty, które kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak siłownie, sale fitness, także baseny, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca do uprawiania sportu" - mówił premier Morawiecki.

Rządzący w pierwszej kolejności chcą sprawdzić, czy po wdrożeniu trzeciego etapu nie przybędzie zbyt wiele nowych zachorowań. Jeśli słupki drastycznie nie pójdą w górę, to możemy spodziewać się otwarcia siłowni i klubów fitness od 1 czerwca 2020 roku.

Początkowo będzie limit osób, które będą mogły brać udział jednocześnie w zajęciach. Wszystko będzie zależne od wielkości sal w klubach fitness i siłowniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1szrig

Podziel się opinią

Share
d1szrig
d1szrig