Trwa ładowanie...

Sisu, czyli trend z Finlandii. Poznaj klucz do szczęścia oraz odzyskaj kontrolę nad życiem

Jeżeli ciągle odczuwasz osłabienie i senność, skorzystaj z fińskiego "sisu". Ten trend pozwoli na wzmocnienie psychiki oraz odszukania klucza do własnego szczęścia. W krótkim czasie zyskał bardzo wielu zwolenników na całym świecie! Zobacz, co kryje się pod tajemniczym terminem "sisu".

Share
Sisu, czyli trend z Finlandii. Poznaj klucz do szczęścia oraz odzyskaj kontrolę nad życiem
Źródło: Shutterstock.com
d4kecai

Kontrola nad własnym życiem – jak ją odzyskać?

Często zdarza się, że bagatelizujemy własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Nastroje depresyjne, permanentne zmęczenie i ciągłe uczucie niewyspania to efekt współczesnego stylu życia. To przekłada się na późniejsze problemy związane ze zdrowiem oraz poczuciem szczęścia. Jeżeli wciąż szukasz motywacji do działania, a także masz już dosyć braku kontroli nad życiem, wypróbuj "sisu". Trend zapoczątkowany w Finlandii na pewno odmieni twoje życie.

Co to jest "sisu"?

Jeszcze do niedawna królował duński trend "hygge", ale dzisiaj coraz częściej opowiada się o fińskim "sisu", który jest nowym stylem życia przynoszącym pełnię szczęścia. "Sisu" oznacza determinację i stanowczość w obliczu wszelkich przeciwności losu. Według fińskiej filozofii należy aktywnie przekształcać przeciwności losu i codzienne wyzwania w nowe możliwości. "Sisu" nie można przetłumaczyć dosłownie, ponieważ pod tą nazwą kryje się wiele cech: odwaga, hart ducha, wytrwałość i siła ducha.

Zobacz także: Szkodliwy olej sojowy. Badania nie pozostawiają wątpliwości

Jak wprowadzić "sisu" w życie?

Finowie żyją według "sisu", więc są prawdziwymi ekspertami od takiej filozofii życia. Praktykują oni od najmłodszych lat hartowanie ciała, ponieważ wychodzą z założenia, że wszystko to przekłada się na siłę woli. Przede wszystkim "sisu" nakazuje zadbanie o siebie oraz słuchanie potrzeb własnego ciała. Zbilansowana dieta, higiena życia (w tym ruch) muszą być codziennie propagowane dla poprawy samopoczucia.

Oprócz tego bardzo ważna jest samodyscyplina, która mobilizuje do dalszych działań – sauna, basen, jogging, a nawet morsowanie! Mając pełną świadomość własnej siły nad słabościami czy bezradnością, powoli odzyskujesz zdrowe poczucie władzy. "Sisu" pozwala na lepszą poprawę krążenia, ogólnego wyglądu ciała i odporność. Poczucie pewności siebie, otwarcie na relacje z innymi to klucz do osiągnięcia pełni szczęścia oraz spełnienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kecai

Podziel się opinią

Share
d4kecai
d4kecai