Trwa ładowanie...
#ŻYĆLEPIEJ

Skończ z maratonami. Wystarczy biegać 10 minut dziennie

Specjaliści udowodnili, że wystarczy uprawiać jogging tylko przez 10 minut dziennie przez pięć dni w tygodniu, by cieszyć się korzyściami, które płyną z biegania.
Share
Skończ z maratonami. Wystarczy biegać 10 minut dziennie
Źródło: 123RF.COM
d4lwwkw

Coraz więcej osób zaczyna aktywnie uprawiać sport. Nie da się ukryć, że to właśnie bieganie jest najbardziej popularnym rodzajem treningu, z którym mamy do czynienia na co dzień. To najtańszy i najbardziej wartościowy podarunek, jaki możemy sprawić swojemu ciału. Podczas joggingu angażujemy większość mięśni, spalamy kalorie i, co ważne, doskonale się relaksujemy. W dodatku dotleniamy organizm, więc lepiej pracuje też serce. To dlatego tak wielu Polaków codziennie zakłada buty do biegania i rusza przed siebie. Bez względu na porę dnia i pogodę.

Ostatnie badania amerykańskich naukowców z Kliniki Mayo niosą cień nadziei dla tych, którym wydaje się, że bieganie jest dla nich zbyt intensywnym wysiłkiem. Specjaliści udowodnili, że wystarczy uprawiać jogging tylko przez 10 minut dziennie przez pięć dni w tygodniu, by cieszyć się korzyściami płynącymi z uprawiania tego sportu.

Nie trzeba pokonywać długich dystansów ani startować w maratonach. Nie liczy się również szybkie tempo. Rekreacyjny trucht, nie dłuższy niż kwadrans, chroni organizm przed wieloma chorobami, np. zawałem serca, cukrzycą, rakiem. Skutecznie zmniejsza też poziom złego cholesterolu oraz obniża wysokie ciśnienie krwi.

d4lwwkw

Ponadto krótkie przebieżki nie narażają nas na poważne kontuzje ani skutki uboczne, które niesie ze sobą długotrwały, meczący trening wykonywany przez amatorów. Są bezpieczniejsze dla serca i stawów – donoszą specjaliści zza oceanu.

Z Kliniki Mayo płynie też dobra informacja dla tych, którym bieganie nie sprawia przyjemności. By czerpać podobne korzyści, można zastąpić je spacerowaniem. To prosta czynność, którą często lekceważymy, ma zbawienny wpływ na naszą figurę.

Mro/ Kobieta WP

d4lwwkw

Podziel się opinią

Share
d4lwwkw
d4lwwkw