Fitness"Skóra kurczaka". Sprawdź, jak radzić sobie z nieestetycznymi krostkami

"Skóra kurczaka". Sprawdź, jak radzić sobie z nieestetycznymi krostkami

Problemy skórne to bardzo powszechny problem. Do najpopularniejszych należy tzw. skóra kurczaka, czyli rogowacenie okołomieszkowe. Osoby, które się z nimi zmagają, muszą pamiętać o jednej rzeczy.

W niektórych przypadkach rogowacenie znika samoistnie
W niektórych przypadkach rogowacenie znika samoistnie
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KSA

Rogowacenie okołomieszkowe skóry to nic innego, jak drobne grudki o chropowatej strukturze. Pojawiają się one zazwyczaj na owłosionych partiach ciała, czyli ramionach czy nogach. Niektórzy nazywają je "skórą kurczaka" lub "gęsią skórką'

Przyczyną występowania grudek są zablokowanie ujścia mieszków włosowych. Blokada pojawia się z powodu nadmiaru keratyny w organizmie. Ta z kolei spowodowana jest nieprawidłowym wchłanianiem witaminy A przez człowieka. Jeśli mamy za mało witaminy A to dochodzi do wzrostu keratyny.

Rogowacenie okołomieszkowe nie jest rzadkością. Występuje u prawie 40 proc. osób na świecie. Szczególnie podatne są osoby ze skórą atopową i skłonnościami do trądziku. Ponadto rogowacenie okołomieszkowe może być związane z niedoczynnością tarczycy lub po prostu przekazane genetycznie.

Sposób na gładką skórę

Rogowacenie okołomieszkowe u niektórych osób znika samoistnie wraz z wiekiem. Ci, którzy borykają się z tą przypadłością całe życie, wiedzą, że grudki wyglądają nieestetycznie. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć. Podstawowym sposobem jest suplementacja witaminy A i witaminy C, które poprawiają kondycję skóry. Ponadto ważne jest odpowiednie i systematyczne nawadnianie organizmu.

Z tzw. skórą kurczaka można walczyć również z zewnątrz. Gruboziarniste peelingi powinny na stałe zagościć w naszej łazience. Dobrym rozwiązaniem jest również szorstka gąbka do kąpieli, która świetnie złuszcza martwy naskórek.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Proste sposoby na rozmnażanie roślin. Ważny jest nie tylko termin

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)