Blisko ludziAluminiowa folia na deskę do prasowania? Poznaj triki przyspieszające prasowanie

Aluminiowa folia na deskę do prasowania? Poznaj triki przyspieszające prasowanie

Aluminiowa folia na deskę do prasowania? Poznaj triki przyspieszające prasowanie.
Aluminiowa folia na deskę do prasowania? Poznaj triki przyspieszające prasowanie.
Źródło zdjęć: © Getty Images
27.08.2021 14:26

Prasowanie ubrań to jedna z najbardziej czasochłonnych prac domowych. Na szczęście są sposoby, aby to żmudne zadanie stało się łatwiejsze. Poniżej prezentujemy kilkanaście trików przyspieszających i ułatwiających prasowanie.

Gdy położysz folię aluminiową na deskę do prasowania, ze względu na odbicie ciepła będziesz w stanie wygładzić obie strony odzieży na raz. Folia pomoże także pozbyć się zagnieceń. Wystarczy zdjąć pokrowiec z deski do prasowania, następnie umieścić długi pas folii na całej jej powierzchni, po czym umieścić osłonę z powrotem i zabrać się do pracy. Pamiętaj, by folię położyć błyszczącą stroną do góry.

Learn How Aluminum Foil Can Get Wrinkles Out of Clothes

Inne sposoby na szybsze prasowanie

Aby ułatwić sobie prasowanie, warto też pamiętać o kilku prostych zasadach. Nigdy nie ładuj pralki do pełna, niech zawsze zostanie w bębnie trochę miejsca. Dzięki temu ubrania w pralce lepiej się wypiorą, a poza tym nie będą tak bardzo wygniecione.

Innym skutecznym sposobem jest odpowiednie wieszania prania. Najlepiej mokre pranie powiesić na wieszakach. Dzięki temu zabiegowi ubrania nie będą mocno zmięte, a niektórych nie trzeba będzie w ogóle prasować.

Ocet na szybkie prasowanie

Bardzo dobrym naturalnym zmiękczaczem do tkanin jest ocet. Wymieszaj w butelce ocet z wodą w proporcjach 1:4 i dodaj kilka kropli olejku np. lawendowego, który nada ubraniom wspaniały zapach. Takim sprayem pryskaj pognieciony materiał, ocet rozmiękczy zagniecenia, a zapach octu szybko wywietrzeje. Warto również szklankę octu wlać do bębna pod koniec prania, to za to zapobiegnie powstawaniu zagnieceń.

Specjalny specyfik ułatwiający prasowanie

Dawniej, aby pranie wyglądało świeżo, używano krochmalu. Potraktowane krochmalem ubrania trudniej się brudziły, a do tego mniej się gniotły. Jednak krochmal zostawiał białe ślady. Dlatego, zamiast krochmalu warto użyć innego specyfiku.

Możesz wymieszać 1/3 szklanki wódki (zawiera skrobię, ale nie brudzi i nie zapycha ubrań jak krochmal) i 2/3 szklanki wody, oraz dodać olejek np. cytrynowy. W ten sposób powstanie pięknie pachnący spray, którym przed prasowaniem popryskasz pogniecione ubrania. Efekt będzie zaskakujący.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także