miszmasz
07-12-2009 (00:51)

Ślinotok u kota

Mój kocurek, ok 6 m-cy, bardzo się ślini. Nie zauważyłam w odchodach robaków. Poza tym zachowuje się normalnie. Co może być powodem, że kociak w czasie snu lub dłuższego przebywania np. na rękach wydziela tyle śliny, że dosłownie czasem kapie mu z pyszczka?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ślinotok u kota
(-sxc.hu)

Mój kocurek, ok 6 m-cy, bardzo się ślini. Nie zauważyłam w odchodach robaków. Poza tym zachowuje się normalnie. Jest bardzo ciekawski, żwawy i ma dobry apetyt. Co może być powodem, że kociak w czasie snu lub dłuższego przebywania np. na rękach wydziela tyle śliny, że dosłownie czasem kapie mu z pyszczka?

U kotów zdarza się, że ślinienie pojawia się w momentach stresu. Czasem podczas wizyt w lecznicy potrafią straszliwie się ślinić. Tutaj przypuszczam, że problem jest zupełnie inny. Prawdopodobnie Pani kot zmienia zęby. W tym wieku raczej byłyby to kły, ale warto również obejrzeć czy wypadły mleczne przedtrzonowe. Dodatkowo należy sprawdzić, czy nie ma nadżerek na języku, których przyczyna może być wirusowa – najczęściej Calciwirus jeden ze składników kataru kociego. Niezależnie od przyczyny warto pokazać kociaka w lecznicy dla zwierząt, bo problem ten może wymagać zastosowania leczenia np. antybiotykiem i czasem dodatkowo stymulatorami odporności. Dodatkowo lekarz weterynarii obejrzy dokładnie jamę ustną i wykluczy zakłucie spowodowane np. wbiciem się czegoś wewnątrz jamy ustnej.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

POLECAMY:

**Weź zwierzaka na obiad**

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.