Ślinotok u kota

Ślinotok u kota
Źródło zdjęć: © -sxc.hu

08.12.2009 00:51, aktual.: 08.01.2010 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mój kocurek, ok 6 m-cy, bardzo się ślini. Nie zauważyłam w odchodach robaków. Poza tym zachowuje się normalnie. Co może być powodem, że kociak w czasie snu lub dłuższego przebywania np. na rękach wydziela tyle śliny, że dosłownie czasem kapie mu z pyszczka?

Mój kocurek, ok 6 m-cy, bardzo się ślini. Nie zauważyłam w odchodach robaków. Poza tym zachowuje się normalnie. Jest bardzo ciekawski, żwawy i ma dobry apetyt. Co może być powodem, że kociak w czasie snu lub dłuższego przebywania np. na rękach wydziela tyle śliny, że dosłownie czasem kapie mu z pyszczka?

U kotów zdarza się, że ślinienie pojawia się w momentach stresu. Czasem podczas wizyt w lecznicy potrafią straszliwie się ślinić. Tutaj przypuszczam, że problem jest zupełnie inny. Prawdopodobnie Pani kot zmienia zęby. W tym wieku raczej byłyby to kły, ale warto również obejrzeć czy wypadły mleczne przedtrzonowe. Dodatkowo należy sprawdzić, czy nie ma nadżerek na języku, których przyczyna może być wirusowa – najczęściej Calciwirus jeden ze składników kataru kociego. Niezależnie od przyczyny warto pokazać kociaka w lecznicy dla zwierząt, bo problem ten może wymagać zastosowania leczenia np. antybiotykiem i czasem dodatkowo stymulatorami odporności. Dodatkowo lekarz weterynarii obejrzy dokładnie jamę ustną i wykluczy zakłucie spowodowane np. wbiciem się czegoś wewnątrz jamy ustnej.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta