ModaSmartwatch kobiecym okiem. Stylowy dodatek i przydatne urządzenie w jednym

Smartwatch kobiecym okiem. Stylowy dodatek i przydatne urządzenie w jednym

Smartwatch kobiecym okiem. Stylowy dodatek i przydatne urządzenie w jednym
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Monika Zonenberg
29.03.2018 10:20, aktualizacja: 29.03.2018 10:39

Wszędzie słyszysz i widzisz napisy "smartwatch", ale nie wiesz o co tyle szumu? Wygląda jak zegarek, jednak przydaje się w wielu okazjach i otwiera nowe spojrzenie na rozwój elektroniki. Smartwatch to nie tylko stylowy dodatek współczesnej kobiety, ale i ułatwienie w codziennym życiu. Zobacz, dlaczego warto go kupić i na co zwracać uwagę, wybierając model idealny dla ciebie.

Co to jest smartwatch?
Smartwatch to urządzenie elektroniczne, które nosimy na nadgarstku. Jest połączeniem telefonu i zegarka, który łudząco przypomina. Zamiast typowej, pokazującej godzinę tarczy, posiada elektroniczny panel dotykowy, którym łatwo sterować. Kiedyś był to ciekawy gadżet dla tych, którzy pasjonują się elektroniką i nowinkami technologicznymi, teraz dostępny jest dla każdego, w wielu wersjach i cenach na każdy budżet. O ile na samym początku uznawany był za raczej męską "zabawkę", obecnie noszony jest z dumą przez wiele kobiet, które korzystają z jego ułatwiających codzienne życie funkcji. Dzięki kobiecemu zainteresowaniu smartwatch'ami, powstały ozdobne i stylowe modele o kobiecym sznycie, które wpasowują się nawet w bardzo elegancki i kobiecy look.

Jakie funkcje ma smartwach?
Działanie smartwatch'a opiera się na bezprzewodowym połączeniu z telefonem. Jego podstawowym zadaniem jest wyświetlanie powiadomień na telefonie i komunikatów mediów społecznościowych. Bez wyciągania telefonu możesz sprawdzić, kto dzwonił lub napisał smsa, publikacje w internecie oraz przejrzeć social media. Oprócz tego, za pomocą tego gadżetu możesz sterować kilkoma aplikacjami w telefonie - na przykład zmieniać piosenki i playlisty, na które akurat masz ochotę lub kontrolować spust migawki w aparacie. Większość smartwatch'y wyposażone jest w funkcję fitness. To przydatna opcja, która monitoruje nasze wyniki sportowe, motywuje do ćwiczeń i czuwa nad naszym tętnem. To bardzo przydatne dla każdego, kto chce dbać o swoją sylwetkę. Ten gadżet zmierzy przebyty dystans i ilość spalonych kalorii, więc z przyjemnością będziesz sprawdzała, jak ci idzie trening.

Obraz
© Adobe Stock

Jak wybrać idealny kobiecy smartwatch?
Wybór perfekcyjnego modelu powinnaś zacząć od określenia jego stylu i wyglądu. Im bardziej będzie pasował do twoich codziennych stylizacji, tym częściej i chętniej będziesz go nosić. Jeśli wybierzesz model, który uzupełnia tylko kilka elementów twojej szafy, gadżet będzie się niepotrzebnie kurzył na półce. Zgodnie ze swoim gustem wybierz kształt tarczy - w ofercie sklepów możesz znaleźć najczęściej te okrągłe lub prostokątne. Im większa tarcza, tym łatwiej się nią obsługiwać. Jednak wtedy zegarek również będzie większy i bardziej widoczny. Najlepiej znaleźć idealny balans pomiędzy wygodą, a stylem, który ci się podoba. Drugą ważną kwestią jest wybór dobrze dopasowanej bransolety. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, lepiej sprawdzi się ta z gumy. Jeżeli z kolei preferujesz elegancję i nosisz na co dzień formalne stroje, koniecznie wybierz ponadczasową skórę.

Obraz
© Adobe Stock