Sny erotyczne to ważny znak. Koniecznie się przyjrzyj

Sny erotyczne mogą nam wiele powiedzieć
Sny erotyczne mogą nam wiele powiedzieć
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

20.10.2023 12:03, aktual.: 15.12.2023 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy je miewają, nikt się nie przyznaje. Sny erotyczne bywają przyjemne, ale mogą również nieść ze sobą wiele ukrytych znaczeń. Opisują pragnienia i potrzeby, o których nie mamy odwagi mówić na jawie.

Sny erotyczne są jednymi z najczęściej występujących. Mogą przebiegać według wielu scenariuszy i występować w różnym kontekście, ponieważ zwykle są bardzo zindywidualizowane. Różnią się w zależności od osobistych preferencji i doświadczeń, jak również wyobraźni. Pewne motywy jednak powtarzają się stale. To obrazy wypartych potrzeb i ukrytych tęsknot, z którymi nie mamy odwagi zmierzyć się na jawie. Jakie treści najczęściej pojawiają się w snach erotycznych? Oto kilka przykładów wraz z możliwym wyjaśnieniem.

Sen o pocałunku. Wstęp do czegoś więcej czy czułe pożegnanie?

Pocałunek jest symbolem miłości i pożądania. Sen o pocałunku odzwierciedla pragnienie romantycznej miłości lub emocjonalnego związku. Warto zwrócić uwagę, kogo całujemy w takim śnie. Czy to osoba obca, a może wcale nie?

Sen o całowaniu kogoś może też reprezentować ukryte lub wyparte uczucie, które nie może zostać zrealizowane na jawie. Sen o pocałunku sugeruje również, że śniący ma potrzebę wyrażenia uczuć wobec kogoś, tylko nie potrafi się zebrać na odwagę. Pocałunki mogą symbolizować początek nowej relacji lub zakończenie istniejącej. To pożegnanie z kimś, kogo straciliśmy lub kto odszedł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zbliżenie we śnie oznacza tęsknotę za bliskością w realu

Sny erotyczne mogą być bardziej lub mniej dosłowne. Najczęściej odnoszą się do nieuświadomionych lub głęboko ukrytych potrzeb seksualnych, których nie da się spełniać na co dzień. Mogą wynikać z wysokiego popędu seksualnego, ale niekoniecznie.

Jeśli ktoś śni o zbliżeniu, w którym bierze aktywny udział, to wróżba szczęścia. Jeśli tylko obserwuje stosunek, to sugeruje, że czegoś brakuje w jego życiu – możliwe, że przygód, ale wyłącznie seksualnych. Sny erotyczne związane ze zdradą lub udziałem w orgii wynikają z nieuświadomionych obaw lub braku poczucia bezpieczeństwa w związku.

Jeśli były partner pojawia się we śnie, czas się z nim pożegnać

Sny erotyczne, które dotyczą kontaktów z byłym partnerem, mogą być niepokojącym objawem. Oznaczają, że śniący nie poradził sobie z rozstaniem ani go nie przepracował. Być może w głębi duszy wciąż liczy na powrót i szczęśliwe zakończenie, a więc żyje w ciągłym zawieszeniu, tęskniąc za przeszłością. Jeśli w snach pojawiają się byli partnerzy lub partnerki, wiąże się to z niezrealizowanymi uczuciami lub wspomnieniami, które są nadal żywe w wyobraźni śniącego. W takim wypadku trzeba rozliczyć się z przeszłością i jak najszybciej zamknąć ten rozdział życia.

Jakie są najpopularniejsze fantazje występujące w snach?

Sny o seksie w miejscach publicznych to typowe sny dotyczące ukrytych fantazji. Związane są z poczuciem ryzyka i pragnieniem spróbowania zakazanych przyjemności. Równie często zdarzają się sny o znanych osobach, które budzą w śniącym pożądanie: osoby publiczne, celebryci czy nawet znajomi z życia codziennego. Takie sny są z reguły niegroźne, choć mogą świadczyć o braku spełnienia lub skrywanych uczuciach do osoby, która w nich występuje.

Sny erotyczne dotyczące nieznanego partnera lub obcych miejsc wiążą się z poczuciem tajemnicy i ekscytacji. Może też świadczyć o poczuciu samotności i zachęcać do poszukiwania partnera w prawdziwym życiu.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także