Trwa ładowanie...

"Solidarność". 40. rocznica powstania. Kim są dzieci Lecha Wałęsy?

Kiedy myślimy o "Solidarności", przed oczami mamy jej współzałożyciela i pierwszego przewodniczącego Lecha Wałęsę. Jego nazwisko zna cały świat. Uwagę przykuwają też jego dzieci.
Share
Lech Wałęsa z córką Magdaleną
Lech Wałęsa z córką MagdalenąŹródło: Getty Images
d3rho1x

Lech i Danuta Wałęsowie doczekali się ośmiorga pociech.

Bogdan Wałęsa

Pierwszy na świat przyszedł Bogdan. Dziś ma 50 lat. Dom rodzinny opuścił, będąc nastoletnim chłopcem. Brał dwa śluby. Z obu małżeństw ma dwoje dzieci – córkę Weronikę i syna Marcina. Bogdan Wałęsa pozostał w swoich stronach i jest dumnym mieszkańcem Trójmiasta.

d3rho1x

Sławomir Wałęsa

Drugim dzieckiem Lecha i Danuty jest Sławomir, o którym matka mówi, że "nie ma szczęścia w życiu". I rzeczywiście, niestety coś w tym jest. Miał kilka wypadków samochodowych, jeden wydarzył się, gdy prowadził pod wpływem alkoholu. To niejedyne problemy, z jakimi musiał się zmierzyć. Sławomir jest dwukrotnym rozwodnikiem.

Przemysław Wałęsa

Wielu widziało w Przemysławie sobowtóra swojego ojca. Zmarł w styczniu 2017 r. w wieku 43 lat. w swoim mieszkaniu w Gdańsku – jego ciało znalazł jeden z członków rodziny. Na jego temat w emocjonalnym wywiadzie wypowiedział się brat Jarosław. – Leczył się na depresję, był alkoholikiem. (…) Przez pierwszy tydzień po śmierci Przemka moi rodzice byli jak roboty, starali się nie pokazywać emocji, ale było widać, że ze sobą walczą. Po tym pierwszym tygodniu pojawiły się łzy, emocje. Przemek był najbliżej ojca. Niepokoję się, że ojciec stracił swojego ukochanego synka. Ciężko to przeżyli z mamą – mówił.

d3rho1x

Jarosław Wałęsa

Wspomniany wyżej Jarosław urodził się jako czwarty syn opozycjonisty. Swego czasu był na ustach wszystkich tuż po tym, jak wszedł do polityki. Jego życie odmienił groźny wypadek motocyklowy – to cud, że dziś żyje. Jarosław jest szczęśliwym mężem Eweliny i tatą dwójki brzdąców: Wiktora i Lei.

Jarosław Wałęsa Agencja Gazeta
Jarosław Wałęsa Źródło: Agencja Gazeta

Magda Wałęsa

Pierwsza córka w domu Wałęsów ma 38 lat i marzyła o występach w balecie. Niestety, z powodu kontuzji musiała zweryfikować plany na życie i została katechetką. Założyła rodzinę w młodym wieku. Owocem tamtego małżeństwa jest syn Szymon. Związek się rozpadł, ale Magdalena po latach znalazła kolejną miłość, dla której zawalczyła o unieważnienie pierwszego ślubu. Wybrankiem Wałęsówny został Lech – radny miasta Gdańska. Po zawarciu związku małżeńskiego przyjął nazwisko żony.

d3rho1x

Anna Wałęsa

O Annie wiadomo jedynie tyle, że wyszła za mąż, mając 21 lat. Dwie dekady później wciąż jest szczęśliwa w małżeństwie. Razem z mężem wychowuje dwóch synów.

Anna Wałęsa z ojcem Agencja Gazeta
Anna Wałęsa z ojcem Źródło: Agencja Gazeta

Maria Wiktoria Wałęsa

Swego czasu była aspirującą celebrytką i przyjaźniła się z "warszawską śmietanką". Miała kilka skandali na swoim koncie – jak choćby zatrzymanie za jazdę pod wpływem alkoholu czy ogłoszenie bankructwa. Dług w wysokości 250 tys. spłacił jej ojciec. Dziś Maria Wiktoria ma własną rodzinę i stroni od show-biznesu.

Maria Wiktoria Wałęsa Agencja Gazeta
Maria Wiktoria Wałęsa Źródło: Agencja Gazeta

Brygida Wałęsa

To najmłodsza latorośl Wałęsów. 32-latka podpadła ojcu, biorąc ślub z sympatykiem Palikota, całkowitym antyklerykałem, który odmówił składania przysięgi małżeńskiej przed Bogiem. I z tego powodu Lech Wałęsa odmówił pojawienia się na ceremonii.

Brygida Wałęsa - z tyłu Getty Images
Brygida Wałęsa - z tyłu Źródło: Getty Images

Siłaczki. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rho1x

Podziel się opinią

Share
d3rho1x
d3rho1x