Blisko ludzi"Solidarność". 40. rocznica powstania. Kim są dzieci Lecha Wałęsy?

"Solidarność". 40. rocznica powstania. Kim są dzieci Lecha Wałęsy?

Lech Wałęsa z córką Magdaleną
Lech Wałęsa z córką Magdaleną
Karolina Błaszkiewicz

31.08.2020 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy myślimy o "Solidarności", przed oczami mamy jej współzałożyciela i pierwszego przewodniczącego Lecha Wałęsę. Jego nazwisko zna cały świat. Uwagę przykuwają też jego dzieci.

Lech i Danuta Wałęsowie doczekali się ośmiorga pociech.

Bogdan Wałęsa

Pierwszy na świat przyszedł Bogdan. Dziś ma 50 lat. Dom rodzinny opuścił, będąc nastoletnim chłopcem. Brał dwa śluby. Z obu małżeństw ma dwoje dzieci – córkę Weronikę i syna Marcina. Bogdan Wałęsa pozostał w swoich stronach i jest dumnym mieszkańcem Trójmiasta.

Sławomir Wałęsa

Drugim dzieckiem Lecha i Danuty jest Sławomir, o którym matka mówi, że "nie ma szczęścia w życiu". I rzeczywiście, niestety coś w tym jest. Miał kilka wypadków samochodowych, jeden wydarzył się, gdy prowadził pod wpływem alkoholu. To niejedyne problemy, z jakimi musiał się zmierzyć. Sławomir jest dwukrotnym rozwodnikiem.

Przemysław Wałęsa

Wielu widziało w Przemysławie sobowtóra swojego ojca. Zmarł w styczniu 2017 r. w wieku 43 lat. w swoim mieszkaniu w Gdańsku – jego ciało znalazł jeden z członków rodziny. Na jego temat w emocjonalnym wywiadzie wypowiedział się brat Jarosław. – Leczył się na depresję, był alkoholikiem. (…) Przez pierwszy tydzień po śmierci Przemka moi rodzice byli jak roboty, starali się nie pokazywać emocji, ale było widać, że ze sobą walczą. Po tym pierwszym tygodniu pojawiły się łzy, emocje. Przemek był najbliżej ojca. Niepokoję się, że ojciec stracił swojego ukochanego synka. Ciężko to przeżyli z mamą – mówił.

Jarosław Wałęsa

Wspomniany wyżej Jarosław urodził się jako czwarty syn opozycjonisty. Swego czasu był na ustach wszystkich tuż po tym, jak wszedł do polityki. Jego życie odmienił groźny wypadek motocyklowy – to cud, że dziś żyje. Jarosław jest szczęśliwym mężem Eweliny i tatą dwójki brzdąców: Wiktora i Lei.

Jarosław Wałęsa
Jarosław Wałęsa

Magda Wałęsa

Pierwsza córka w domu Wałęsów ma 38 lat i marzyła o występach w balecie. Niestety, z powodu kontuzji musiała zweryfikować plany na życie i została katechetką. Założyła rodzinę w młodym wieku. Owocem tamtego małżeństwa jest syn Szymon. Związek się rozpadł, ale Magdalena po latach znalazła kolejną miłość, dla której zawalczyła o unieważnienie pierwszego ślubu. Wybrankiem Wałęsówny został Lech – radny miasta Gdańska. Po zawarciu związku małżeńskiego przyjął nazwisko żony.

Anna Wałęsa

O Annie wiadomo jedynie tyle, że wyszła za mąż, mając 21 lat. Dwie dekady później wciąż jest szczęśliwa w małżeństwie. Razem z mężem wychowuje dwóch synów.

Anna Wałęsa z ojcem
Anna Wałęsa z ojcem

Maria Wiktoria Wałęsa

Swego czasu była aspirującą celebrytką i przyjaźniła się z "warszawską śmietanką". Miała kilka skandali na swoim koncie – jak choćby zatrzymanie za jazdę pod wpływem alkoholu czy ogłoszenie bankructwa. Dług w wysokości 250 tys. spłacił jej ojciec. Dziś Maria Wiktoria ma własną rodzinę i stroni od show-biznesu.

Maria Wiktoria Wałęsa
Maria Wiktoria Wałęsa

Brygida Wałęsa

To najmłodsza latorośl Wałęsów. 32-latka podpadła ojcu, biorąc ślub z sympatykiem Palikota, całkowitym antyklerykałem, który odmówił składania przysięgi małżeńskiej przed Bogiem. I z tego powodu Lech Wałęsa odmówił pojawienia się na ceremonii.

Brygida Wałęsa - z tyłu
Brygida Wałęsa - z tyłu
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (238)