Trwa ładowanie...

Sopot Art & Fashion Week

W te wakacje serce świata mody i sztuki przeniesie się do słonecznego Sopotu. Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszą edycję wyjątkowego wydarzenia – Sopot Art & Fashion Week, które odbywać będzie się od 8 do 18 sierpnia 2013 r.

Sopot Art & Fashion WeekŹródło: materiały prasowe
d4n7dhb

W te wakacje serce świata mody i sztuki przeniesie się do słonecznego Sopotu. Wkrótce ruszy tam pierwsza edycja wyjątkowego wydarzenia – Sopot Art & Fashion Week, które odbywać będzie się od 8 do 18 sierpnia 2013 r.

Sopot Art & Fashion Week to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która łączy świat sztuki i mody pod pięknym, nadmorskim niebem. Najciekawsza przestrzeń Sopotu, obejmująca okolice mola i sąsiadującej z nim najpiękniejszej części plaży, została zaaranżowana w oryginalny sposób. Przestrzeń jest podzielona na odrębne strefy – strefę mody, sztuki, strefę dziecięcą oraz strefę chillout, która jest sercem całego wydarzenia. Każda z nich utrzymuje swoją autonomię, harmonijnie współistniejąc z pozostałymi – ich odrębne programy zostały skomponowane w taki sposób, aby główne atrakcje nie kolidowały ze sobą.

Strefa Sztuki to wyjątkowa przestrzeń, w której odbywać będą się wernisaże, seminaria, spotkania z artystami, performance’y artystyczne, etc. Jej głównym partnerem jest, znana nie tylko w Trójmieście, Zatoka Sztuki. Jednym z artystów, który zaprezentuje przy tej okazji swoje prace, będzie Andrzej Wajda. Od 10 sierpnia w bibliotece Sofitel Grand Hotelu wystawiane będą rysunki z cyklu „Reżyser rysuje.” Drugą wystawą autorską będzie „Kobieta na plaży” Joanny Sarapaty. Inspiracją do powstania obrazów było ciało kobiety i złoto. Wszystkie obrazy zostały wykonane na naturalnym płótnie. W Zatoce Sztuki będzie można również obejrzeć wybrane prace z wystawy „Polish Art Now: Presented by Abbey House.” Na wystawie znajdą się obrazy artystów związanych z Domem Aukcyjnym Abbey House: Andrzeja Cisowskiego, Agaty Kleczkowskiej, Stanisława Młodożeńca, Jakuba Słomkowskiego, Anny Szprynger, Szymona Urbańskiego, Macieja Wieczerzaka, a także Jana Wyżykowskiego i Marka Niemirskiego, które na początku czerwca 2013 r. były
prezentowane w londyńskiej Saatchi Gallery.

d4n7dhb

Nie mniej istotną częścią Sopot Art & Fashion Week jest Strefa Mody. Pokazy na głównym wybiegu, który zbudowany zostanie przy wejściu na sopockie molo, będą odbywały się w dwa główne dni imprezy (9 – 10 sierpnia). Wśród nazwisk prezentujących swoje kolekcje w Sopocie znajdzie się m.in. Plich, Kaja Śródka ze swoją marką The Frock, Blessus, GUESS czy Rina Cossack. Finałowe pokazy zamykające będą należały do gwiazd polskiego świata mody: Agnieszki Maciejak i Zuo Copr., którzy zaprezentują sylwetki dedykowane Sopot Art & Fashion Week.

Tuż przy głównym wybiegu zostanie wydzielona przestrzeń, gdzie zaprezentować będą mogli się młodzi, uzdolnieni projektanci. Specjalnie dla nich stworzymy odpowiednie warunki do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami i dziennikarzami. W przerwach między głównymi pokazami odbywać się będą mini prezentacje zaproszonych początkujących twórców.

Sercem całego wydarzenia będzie strefa Chillout. Specjalnie wydzielony i zaaranżowany obszar sopockiej plaży, bezpośrednio sąsiadującej z molo będzie przyciągał gości przez cały dzień aż do późnych godzin nocnych. Oprócz stylowej plaży, która pozwoli odpocząć w przerwach między wszystkimi zaplanowanymi wydarzeniami, znajdziemy tam letnie pop-up story, strefę VIP, strefę wi-fi i wernisaże fotograficzne.

Bardzo istotną częścią całej imprezy będą wieczorne after party. Piątkowy wieczór zamknie cocktail party dwutygodnika Viva!. W offowym klubie Sfinks swoje after party przygotuje magazyn HIRO Free. Będzie to najbardziej szalona impreza całego weekendu. Huczne, główne after party całego Sopot Art & Fashion Week urządzą w sobotę Fashion Magazine i Chilli Zet. Do białego rana będziemy bawić się na plaży w Zatoce Sztuki.

d4n7dhb

Strefa Chillout będzie działała najdłużej ze wszystkich, bo aż do 18 sierpnia.

d4n7dhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n7dhb