Spływ kajakowy w sam raz na weekend. Skompletuj odpowiedni sprzęt

Uczestnictwo w spływie kajakowym to bardzo dobry sposób na to, by zadbać o kondycję. Niezależnie od tego, czy pływasz samodzielnie, czy preferujesz rozrywkę w większej grupie, przyda ci się kilka gadżetów, które uprzyjemnią wyprawę i zapobiegną problemom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spływ kajakowy to doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu
Spływ kajakowy to doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu (123RF)
WP

Poniżej znajdziesz kilka porad na temat tego co zabrać ze sobą na spływ kajakowy. Jeśli planujesz wielogodzinny wypad, trzeba przygotować się kilka dni wcześniej.

WP

Kajaki to jedna z najbardziej lubianych form aktywnego wypoczynku dla osób w każdym wieku. Pokonanie dystansu kilkunastu kilometrów nie męczy, a może wręcz przerodzić się w prawdziwą przygodę, zwłaszcza jeśli wybierasz się na tereny rezerwatu przyrody, na których co i rusz można napotkać na przewrócone drzewa i etapy, na których trzeba przenosić kajaki przez zarośla.

Kajaki na jeziorze Shutterstock.com
Podziel się

Osoby, które wolą płynąć równym tempem, mogą wybrać koryta szerszych rzek, w których prąd nie jest zbyt silny. Wtedy jedynymi miejscami, w których płynący muszą zwolnić są okazjonalne mielizny i wystające nad wodę pozostałości drzew. Najbardziej doświadczeni mogą sobie pozwolić na pływanie po największych polskich rzekach a także Bałtyku, wymaga to jednak długotrwałego i żmudnego szkolenia.

WP

Jak zabrać wszystko i nie obciążyć kajaków

Podstawą spływu kajakowego, jak i każdego wypadu na łono natury będzie odpowiednio zaopatrzona apteczka z bandażem, wodą utlenioną i wodoodpornymi plastrami. Nieodłącznym elementem wyprawy kajakowej, zwłaszcza w słoneczny dzień, będzie natomiast odpowiedni krem z filtrem. Musisz się bowiem przygotować na piekące słońce, którego efekty spotęguje odbijająca tafla wody.

WP

Jeśli pływasz na własną rękę, musisz również pamiętać o zabraniu kamizelki ratunkowej. Wynajmując kajak w przystani nie musisz się o to martwić, właściciel sprzętu zaopatrzy cię w niezbędne akcesoria.

WP

Nie daj się przemoczyć

Ważne jest również to, aby wszystkie delikatne sprzęty były odpowiednio zabezpieczone przed wodą. Niezależnie od pogody wyprawa kajakowa dla niedoświadczonych sportowców może się skończyć kompletnym przemoczeniem. Dlatego podstawą będą tu wodoodporne woreczki lub etui na sprzęt elektroniczny. W innym przypadku wypad może skończyć się awarią.

WP
Z kajaka na jeziorze wypadło dwóch mężczyzn Pixabay.com
Podziel się

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą wodoszczelnej torby, którą można upchnąć w dziobie kajaku. W przypadku nabrania wody ubrania pozostaną suche. Dla tych, którzy chcą mieć całkowitą pewność, że przechowywane rzeczy nie ulegną przemoczeniu, a w razie przewrócenia się kajaku nie pójdą na dno, mogą zabrać ze sobą specjalną plastikową beczułkę. Z powodzeniem utrzyma się na powierzchni.

Przydatnym dodatkiem jest również specjalny fartuch kajakowy w postaci wykonanego z nieprzemakalnego materiału cylindra i sztywnej pianki, która dopasowuje się do otworu w kajaku i zapobiega przemoczeniu. Fartucha nie przymocowuje się na stałe, więc nawet w przypadku przewrócenia lub zatopienia kajaka nie pójdziesz na dno razem z nim.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP