ModaSportowe kurtki damskie modne latem

Sportowe kurtki damskie modne latem

Sportowe kurtki damskie modne latem
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
15.08.2015 15:27, aktualizacja: 15.10.2015 15:35

Jeżeli nie wybierasz się latem na południe Europy lub w tropiki, lepiej zabierz ze sobą ciepłe ubrania. Kurtki damskie to jeden z podstawowych elementów garderoby, która powinna znaleźć swoje miejsce w twojej walizce.

Jeżeli nie wybierasz się latem na południe Europy lub w tropiki, lepiej zabierz ze sobą ciepłe ubrania. Kurtki damskie to jeden z podstawowych elementów garderoby, która powinna znaleźć swoje miejsce w twojej walizce.

Często wydaje nam się, że gdy nadchodzą wakacje, lato, oznacza to, że będzie ciepło i słonecznie. Niestety lato w Polsce potrafi zaskoczyć. Jeżeli więc wybieramy się na wakacyjny urlop nad polskie morze , góry lub jezioro, lepiej zabierzmy ze sobą kurtki damskie, spodnie i chociaż jedną ciepła bluzę lub sweter.

Letnia moda

Wakacyjna pora ma to do siebie, że wymaga wpisania się w odpowiednie letnie trendy. Również, jeśli mowa o kurtkach czy bluzach. Niektóre z części garderoby nosimy tylko na wyjazdach, bo nie wpisują się one w modę miejską. Inne, spokojnie możemy nosić wszędzie. Wszystko zależy od celu naszego wyjazdu i zaplanowanej aktywności. Dlatego warto zobaczyć, co jest nie tylko modne, lecz także praktyczne.

Jesteś aktywny – wybierz sportową odzież

Jeżeli jesteś typem turysty, dla którego nie ma znaczenia czy pada deszcz, wieje silny wiatr, jest zimno czy może upał doskwiera, bo i tak realizujesz swoje plany – aktywnie spędzasz wypoczynek, nie siedzisz w pokoju, gdy pada, nie leżysz plackiem, gdy jest upał. Rower, wycieczki piesze, spacery, wspinaczki itp. to twój żywioł? Tak lubisz spędzać urlop? Właśnie dla ciebie są sportowe kurtki damskie oraz wszelkie elementy garderoby softshellowej.

Rodzaje kurtek sportowych na lato:

Kurtki damskie – przeciwdeszczowe jak folia

To świetna kurtka, gdy jedziemy w miejsce, gdzie jest ciepło, a może padać lub mamy ze sobą jeszcze bluzę. Takie kurtki powinny mieć membranę co najmniej 10 000 mm, czyli praktycznie zupełnie nie przepuszczającą wilgoci. W dotyku materiał wewnętrzny trochę przypomina gumę. Kurtki takie charakteryzują się również wysoką oddychalnością. Są cieniutkie. Czasem można je kupić z kompresującymi woreczkami. Praktycznie nie zajmują żadnego miejsca, nic nie ważą.

Kurtki sportowe

Najpopularniejsze są oczywiście kurtki typowe przeciwdeszczowe o membranach od 3000 mm do 8000 mm. Są lekkie, cienkie, niektóre mają miękką podszewkę. Chronią głównie przed wiatrem oraz umiarkowanie przed deszczem. Lepiej jednak w wielką ulewę użyć parasoli lub folii przeciwdeszczowej. Występują w różnych kolorach. Modele kobiece posiadają ładnie wyprofilowaną talię. To praktyczny zakup, bo sprawdzi się także w mieście podczas weekendowych wycieczek do lasu itd.

Wiatrówki

Kurtki wyłącznie chroniące przed wiatrem. Cieniutkie, przewiewne. Również sprzedawane z woreczkami kompresującymi, więc nie zajmują prawie żadnego miejsca w bagażu. Przydatne jednak wyłącznie tam, gdzie nie grozi nam zimno.

Kurtko-bluzy softshell

Modne i praktyczne rozwiązanie. Często podszyte mikropolarem – dają ciepło, chronią przed wiatrem i umiarkowanie przed deszczem. Mają wysokie parametry oddychalności oraz odseparowują ciało od wilgoci (potu), która jest usuwana na zewnątrz, a ciało zostaje suche. To świetne połączenie z dwoma pierwszymi modelami kurtek, zapewniające kompleksową ochronę przed deszczem, wiatrem i zimnem.

Źródło artykułu:Informacja prasowa