UrodaSposoby na błyszczące i zdrowe oczy

Sposoby na błyszczące i zdrowe oczy

Sposoby na błyszczące i zdrowe oczy

Nawet najbardziej misterny makijaż nie jest w stanie zakamuflować spuchniętych powiek i przekrwionych oczu.

Nawet najbardziej misterny makijaż nie jest w stanie zakamuflować spuchniętych powiek i przekrwionych oczu. Praca przed komputerem, promienie UV czy suche powietrze z klimatyzacji to tylko kilka czynników, przez które nasze oczy wyglądają na zmęczone. Można temu zaradzić. Kilka dobrych nawyków i twoje spojrzenie będzie pełne blasku!

Pij wodę!

Odwodnienie organizmu odbija się negatywnie nie tylko na naszej skórze, ale i oczach. Dlatego nie żałuj sobie wody! Woda mineralna, źródlana, herbaty ziołowe, świeżo wyciskane soki, owocowe i warzywne smoothie - wszystkie te napoje pomogą nawilżyć oko "od środka".
Osoby pracujące przed komputerem powinny używać kropli do oczu. Dyskomfort i tzw. zespół suchego oka z pewnością ustąpi.

(mtr), WP Kobieta

1 / 5

Dieta

Obraz
© 123RF

Jeśli mówimy o pielęgnacji oczu od środka, to nie możemy zapomnieć o diecie, która sprzyja ich zdrowiu. Nie są to ani drogie, ani trudno dostępne produkty.
Biały chleb zamień na razowy - dostarczy ci witamin z grupy B, które są niezbędne do prawidłowej pracy nerwu wzrokowego. Jednym z objawów braku tej witaminy jest ból, swędzenie i pieczenie oczu.

Co jeszcze powinno znaleźć się na twoim talerzu? Szpinak - jest bogaty w witaminę A i luteinę, które łagodzą objawy zmęczonych oczu i wzmacniają wzrok. Ryby - zawierają niezbędne dla zdrowego wzroku kwasy omega-3. Natka pietruszki- bogate źródło witaminy C, która wpływa na syntezę kolagenu odpowiedzialnego za trwałość naczyń krwionośnych oczu. Oraz oczywiście jagody - bomba antocyjanów, zabezpieczających przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i regenerująca uszkodzone przez nie elementy oka.

2 / 5

Fitness dla oka

Obraz
© 123RF

Zmęczone oczy są zaczerwienione, łzawią, swędzą... Jednym ze środków zaradczych są regularne ćwiczenia, które odprężają nerwy wzrokowe. Nie zajmą ci więcej niż parę minut i możesz wykonać je przy biurku.

Ćwiczenie 1. Daleko - blisko
Kładziemy przed sobą kartkę zapisaną drobnym drukiem. Skupiamy wzrok na literach na kilka sekund i czytamy (np. jedną linijkę tekstu). Mrugamy kilkakrotnie powiekami albo zamykamy na chwilę oczy, po czym spoglądamy przez parę sekund w dal. Następnie znów mrugamy lub zamykamy oczy i wracamy na kilka sekund do czytania tekstu. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy w ciągu dnia.

Ćwiczenie 2. Chwila ciemności
Zamykamy powieki i układamy dłonie na oczach tak, aby zrobiło się nam zupełnie ciemno przed oczami. Siedzimy tak około minuty, po czym otwieramy oczy i, zanim wrócimy do pracy, spoglądamy przez moment w dal.

Przy każdej możliwej okazji wyglądaj przez okno i kieruj wzrok na kojącą wzrok zieleń.

3 / 5

Domowe okłady na oczy

Obraz
© 123RF

Okład na opuchnięte powieki może okazać się wybawieniem, kiedy twoje oczy wyglądają o poranku, jakbyś nie spała przez całą noc. Co przyniesie im ulgę?

Waciki wystarczy namoczyć w schłodzonym naparze z czarnej lub zielonej herbaty lub rumianku. Rumianek jest naturalnym lekiem przeciwzapalnym, który łagodzi podrażnienia i pomoże nam zredukować zaczerwienienia oraz obrzęki wokół oczu. Z kolei zielona i czarna herbata zawierają taninę i kofeinę. Tanina ma działanie antybakteryjne oraz ściągające, napina skórę, niweluje nadmiar płynów, co pozwala zmniejszyć obrzęki. Z kolei kofeina zwęża naczynia krwionośne.

Kojące właściwości posiada także mleko.

4 / 5

Demakijaż

Obraz
© 123RF

Czynność tę wykonujemy niemal codziennie. Niestety większość z nas nie tylko podrażnia przy tym oczy, ale i pogłębia zmarszczki na delikatnej skórze wokół nich.
Na waciki należy zaaplikować płyn do demakijażu, przyłożyć do powieki i poczekać kilkanaście sekund aż kolorowe kosmetyki się rozpuszczą. Dopiero wtedy drugą stroną wacika delikatnie usuwamy makijaż, kierując się zawsze w stronę nosa, żeby nie rozciągać skóry.

5 / 5

Codzienna pielęgnacja

Obraz
© 123RF

Oprócz wcześniej wspomnianych kropli, które warto nosić w torebce oraz aplikować sobie przed snem, zadbaj o skórę wokół oczu. To w tym miejscu cera jest najbardziej delikatna i podatna na zmarszczki. Niezbędny będzie zakup kremu pod oczy. Niekoniecznie musi być drogi. Ale warto, by zawierał taki składniki jak świetlik, babka lancetowata, luteina czy oczar wirginijski. Najlepiej dobrać go w porozumieniu z kosmetyczką, która jest w stanie ocenić indywidualne właściwości naszej cery.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)