Jest w związku ze współpracownicą. Poznali się lata temu

Jest w związku ze współpracownicą. Poznali się lata temu

Kim jest partnerka Łukasza Gibały?
Kim jest partnerka Łukasza Gibały?
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel/REPORTER
22.04.2024 09:55, aktualizacja: 22.04.2024 11:22

Po drugiej turze wyborów w Krakowie nowym prezydentem miasta został Aleksander Miszalski. Jego przeciwnikiem był Łukasz Gibała, który otrzymał 48,96 proc. głosów. Od lat przy przedstawicielu Krakowa dla Mieszkańców widać Adriannę Siudy. Kim jest partnerka Łukasz Gibały?

Łukasz Gibała był kandydatem na prezydenta Krakowa, jednak w drugiej turze wyborów, różnicą 5343 głosów, przegrał z przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej, Aleksandrem Miszalskim. 

Wcześniej Gibała był w związku małżeńskim z Beatą, jednak teraz były poseł PO i Ruchu Palikota od lat związany jest z Adrianną Siudy. Są współpracownikami, poznali się podczas debaty dotyczącej spraw młodych ludzi. Chociaż wtedy nie zamienili ze sobą słowa, wkrótce stali się dla siebie najważniejszymi osobami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim jest partnerka Łukasza Gibały?

Ada Siudy karierę zaczynała w programie "Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem". Wieloletnia współpracowniczka oraz partnerka Łukasza Gibały pochodzi z Węgrzc w gminie Zielonki, a do stolicy Małopolski przeniosła się na studia. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku gospodarka i administracja publiczna.

Jak opisuje lovekraków.pl, kobieta interesuje się polityką od dawna. Jako 17-latka, w 2010 roku, wspierała Grzegorza Napieralskiego podczas wyborów na prezydenckich. - Wspierałam drobne inicjatywy Napieralskiego w internecie, nic wielkiego. Może lepszym określeniem będzie, że mu kibicowałam - mówiła.

Poznali się podczas debaty

Przyszła para poznała się jeszcze w czasie, gdy Siudy działa w młodzieżówce Ruchu Palikota.

- Prowadziłam debatę, w której uczestniczył Łukasz, Mateusz Klinowski i Anna Grodzka. Dotyczyła spraw młodych ludzi – wspominała Ada Siudy w rozmowie z portalem.

Gibała zaproponował Siudy ściślejszą współpracę. Początkowo działali razem w Ruchu Palikota, następnie w jego inicjatywie Logiczna Alternatywa, która z czasem ewoluowała w Kraków dla Mieszkańców. To właśnie z tego ugrupowania Gibała w tegorocznych wyborach samorządowych kandydował na prezydenta.

Z biegiem czasu zaczęli lepiej się poznawać, co spowodowało, że między nimi zrodziło się uczucie.

- W Łukaszu kocham wytrwałość, jego upór w dążeniu do celu oraz trzeźwe i logiczne podejście do rzeczywistości, umiejętność wychodzenia poza utarte schematy - przyznała Siudy w rozmowie z lovekraków.pl.

"Ada przejmuje się bardziej"

Partnerka Gibały przyznała, że oboje są pracoholikami, co jednak nie przeszkadza im w życiu prywatnym. "Gdybyśmy pracowali osobno, mielibyśmy dla siebie bardzo mało czasu. Dzięki temu, że działamy wspólnie w Krakowie dla Mieszkańców, w ciągu dnia widzimy się w biurze" - dodała.

Jak dowiadujemy się z lovekraków.pl, para lubi spacery z psem Mokką, książki i kryminały na portalach streamingowych. Obydwoje zdobyli Kilimandżaro.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta