UrodaSrebro i błękit – chłodne kolory na chłodne dni

Srebro i błękit – chłodne kolory na chłodne dni

Srebro i błękit – chłodne kolory na chłodne dni
Źródło zdjęć: © MWMedia
20.02.2008 10:40, aktualizacja: 31.05.2010 17:20

Biel, błękit i srebro pomijane w makijażu latem, w zimie są najczęściej stosowanymi kolorami w kosmetyce kolorowej. Jednak komu jest w nich do twarzy? Z jakimi kolorami je łączyć?

Makijaż tak jak moda podporządkowuje się ogólnym trendom. W kolekcjach zimowych makijaży częściej spotyka się kolory kojarzone z tą właśnie porą roku. Biel, błękit i srebro pomijane w makijażu latem, w zimie są najczęściej stosowanymi kolorami w kosmetyce kolorowej. Jednak komu jest w nich do twarzy? Z jakimi kolorami je łączyć?

Srebro i błękit są kolorami chłodnymi, z tego właśnie względu najlepiej prezentują się na twarzach o chłodnym typie urody. Najlepiej pasują do jasnego delikatnego lata i zimnej intensywnej zimy. W związku z tym, że w naszej strefie klimatycznej ciepłych typów urody spotyka się bardzo niewiele, a zimne stanowią ponad 80% srebro i błękit są koloreami właśnie dla nas!

Cienie w kolorze srebra wyglądają najbardziej atrakcyjnie przy niebieskiej tęczówce. Dobrze jednak będą się także sprawdzały w przypadku tęczówki szarej, piwnej czy szarozielonej. Błękity idealnie wydobywają kolor tęczówek brązowych. Włosy przy takiej kolorystyce makijażu najlepiej pozostawić w tonacji popielatych blondów i brązów.

Kosmetyki srebrne i błękitne mogą być kosmetykami błyszczącymi jak i matowymi (choć dużo częściej połyskują). Wybierając te błyszczące musisz pamiętać o tym, że połysk doskonale wygląda na gładkiej, napiętej skórze. Jeśli tylko pojawiają się na niej jakieś załamania, lepiej jest zmienić swój kosmetyk na matowy.Oba kolory dobrze współgrają także ze sobą nawzajem. Makijaż oka zbudowany na błękicie i srebrze uzupełniony przejrzystym, różowym błyszczykiem będzie prezentował się doskonale.

Niebieski jest kolorem chłodnym i z takimi barwami wygląda najbardziej atrakcyjnie. Możesz łączyć go swobodnie z uniwersalną szarością, czernią, bielą ale także z granatem i odcieniami różu. Unikaj jednak makijażu oka stworzonego z samego błękitnego cienia czy kredki, na całej powiece wygląda tandetnie. Jeśli jednak zmieszasz go z szarością czy czernią, zyska wiele elegancji.

Srebro także wygląda ładnie w połączeniu z kolorami takimi jak czerń, róż, granat, a także ciemny brąz. Ciekawie i kontrastowo prezentuje się w połączeniu złotem. Dla odważnych polecamy wieczorowy makijaż opierający się na tych dwóch kontrastowych kolorach. Przy tak silnym połysku i różnicy temperatur barw nie poleca się wprowadzania już żadnego innego kolory do makijażu.

Uniwersalny rozświetlacz Srebrny cień świetnie nadaje się także do wykańczania każdego makijażu. Prawie bez ograniczeń stylistycznych możesz go używać do rozświetlania łyku brwiowego. Doskonale także rozświetli wewnętrzny kącik oka w każdym makijażu. Jeśli wiec szukasz cienia uniwersalnego, dzięki któremu stworzysz elegancki i wyrafinowany wizerunek dla siebie wybierz srebrny połyskujący cień.

Kilka zimowych cieni dla ciebie:

Joko Sudany, kolor 572 - srebro, cena 10 zł
Pupa Cień sypki z aplikatorem, kolor 02 srebrno-biały (Proponowane sposoby i miejsca aplikacji: idealny do rozjaśniania i cieniowania; przy wewnętrznym kąciku oka, czy pod łukiem brwiowym), cena: 59 zł
Cień IsaDora Eyeshadow Quartet, kolor 22 Elegant Blues; 3 perłowe jeden matowy; piękne, czyste odcienie błękitu, cena 56 zł
Deborah Eye Shadow, Kolor 05-delikatny błękit,cena: 29 zł

Źródło artykułu:WP Kobieta