Gwiazdy"Staram się dzielić swoją wiedzą". Wywiad ze znaną fotografką, Lidią Popiel

"Staram się dzielić swoją wiedzą". Wywiad ze znaną fotografką, Lidią Popiel

"Staram się dzielić swoją wiedzą". Wywiad ze znaną fotografką, Lidią Popiel
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

14.08.2013 12:13, aktual.: 14.08.2013 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lidia Popiel to znana polska fotografka, wykonuje zdjęcia m. in. dla takich magazynów jak „Zwierciadło”, „Pani” czy „Sukces”. Wykłada na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktor naczelną magazynu "fineLife.pl". Fotografią zajmuje się od 1985 roku.

Lidia Popiel to znana polska fotografka, wykonuje zdjęcia m. in. dla takich magazynów jak „Zwierciadło”, „Pani” czy „Sukces”. Wykłada na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktor naczelną magazynu "fineLife.pl". Fotografią zajmuje się od 1985 roku.

Czy trudno było zaistnieć w zawodzie, w którym wciąż dominują mężczyźni?
Proporcje zmieniają się. Sprzęt do wykonania wielu zdjęć nie jest już tak ciężki. Pojawiło się wiele nowych pól dla fotografujących kobiet, a szczególnie doceniana jest współpraca między samymi kobietami. Dobrze czują się we własnej grupie. Kobiety mają ciągle zbyt mało wiary w siebie i to jest podstawowym problemem.

Jest Pani wzorem dla wielu Polek – piękna, zdolna, niezależna. Czy jest coś, co chciałaby im Pani przekazać?

Wow. Dziękuję! Lubię ludzi i myślę, że to ułatwia wiele spraw. Wysłuchuję ich i staram się zrozumieć. Zachwycam się ich twórczym wyrażaniem siebie.

Często wspiera Pani młodych i utalentowanych artystów?

Jeśli tylko ktoś zwróci się do mnie, może liczyć na uwagi, rady i dostęp do całej wiedzy, jaką posiadam. Uważam, że ma to siłę zwrotną i nic nie zastąpi energii, jaką mi dają takie spotkania. Młodzi, na początku swej drogi często czują się zagubieni i tak naprawdę niewiele potrzeba, żeby uwierzyli w swój potencjał.

Czym dla Pani jest udział w projekcie „Zrób to z Lenovo!”?

Świetna sytuacja do spotkań z ludźmi, ich twórczością, czasami przecierającymi nowe ścieżki. Do tego - wspaniałe doświadczenie z nowymi technologiami.

Celem akcji jest spełnianie zawodowych marzeń osób, które stawiają pierwsze kroki w danej branży. Co obecnie jest Pani największym marzeniem zawodowym?

W szkole - byłabym szczęśliwa, gdyby studenci zdobywali międzynarodowe rynki sztuki fotograficznej. Sama, jako fotograf mam plan, o którym na razie nie powiem. I, oczywiście, "fineLIFE.pl" - chciałabym rozszerzyć działalność poza Polskę i robić specjalne wydania drukowane.

(mtr), kobieta.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także