Trwa ładowanie...
dyqcfpa
09-09-2015 11:35

Stedirill 30

Stedirill 30 to złożony preparat anytkoncepcyjny, który zapobiega ciąży przez hamowanie rozwoju komórki jajowej, zagęszczeni śluzu szyjowego oraz uniemożliwienie pogrubienia się błony śluzowej macicy.

dyqcfpa

Stedirill 30 – informacje ogólne

Stedirill 30 to złożony preparat antykoncepcyjny, który zapobiega ciąży przez hamowanie rozwoju komórki jajowej, zagęszczeni śluzu szyjowego oraz uniemożliwienie pogrubienia się błony śluzowej macicy. Jedno opakowanie leku zawiera 21 drażowanych tabletek zawierających lewonogestrel i etynyloestradiol.

Stedirill 30 – stosowanie

Preparat Stedirill 30 należy przyjmować po jednej tabletce na dobę nieprzerwanie przez 21 dni. Po wykorzystaniu wszystkich pastylek z opakowania konieczne jest tygodniowe odstawienie leku, podczas którego dojdzie to typowego dla tego okresu krwawienia. Kurację najlepiej rozpocząć w pierwszy dzień cyklu miesiączkowego.

dyqcfpa

Stedirill 30 – skutki uboczne

Stedirill 30 może wywołać różne skutki uboczne. Najczęściej pojawiające się to: bóle głowy, migrena, wahania nastrojów, plamienia międzymiesiączkowe, nerwowość, spadek libido, zmniejszenie masy ciała, nadżerki, zawroty głowy. Wystąpienie jakichkolwiek objawów należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem ginekologiem.

Stedirill 30 – przeciwwskazania

Stedirill 30 nie powinien być zażywany przez osoby uczulone na lewonogstrel lub etynyloestradiol. Oprócz tego lek zabroniony jest kobietom ciężarnym i karmiącym piersią. Inne przeciwskazania stosowania preparatu: krwawienia z pochwy niewiadomej przyczyny, problemy z krążeniem krwi, nadciśnienie tętnicze, problemy (lub podejrzenie ich wystąpienia) zakrzepowo-zatorowe, cukrzyca, bóle głowy o podłożu neurologicznym, choroby trzustki.

Przed stosowaniem

Przed zażyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem oraz wykonać podstawowe badania kontrolne i ginekologiczne.

dyqcfpa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dyqcfpa