Blisko ludziSteward ostrzega: Nigdy tego nie rób w samolocie

Steward ostrzega: Nigdy tego nie rób w samolocie

Przed wejściem na pokład warto wiedzieć, czego unikać w samolocie
Przed wejściem na pokład warto wiedzieć, czego unikać w samolocie
Źródło zdjęć: © Getty Images | Colin Anderson Productions pty l

04.10.2022 14:37, aktual.: 10.10.2022 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tommy Cimato, amerykański steward, zdradził, czego nie powinno się robić podróżując samolotem. Nagranie, w którym o tym opowiada, stało się prawdziwym hitem. Przed wejściem na pokład upewnij się, że wiesz, jak się zachować. To ważne, bo chodzi o twoje zdrowie.

Tommy Cimato jest stewardem z Arizony, który robi prawdziwą furorę w internecie. Na swoim profilu na TikToku publikuje filmy, w których pokazuje kulisy pracy na pokładzie samolotu. W jednym z nich opowiedział o rzeczach, których nie powinno robić się w samolocie. Na co zwrócić uwagę?

Tego nie rób w samolocie

Steward zwrócił uwagę na aspekty, o których zazwyczaj się nie wspomina. Załoga samolotu nie mówi o nich także przy przedstawianiu instrukcji prawidłowego zachowania podczas lotu. Przy przedstawianiu pięciu rzeczy, których nie można robić w samolocie, Tommy Cimato skupił się na higienie i bezpieczeństwie. Czego nie robić podczas lotu?

Przede wszystkim nie dotykaj spłuczki gołymi rękoma. - To naprawdę bardzo niehigieniczne i dość obrzydliwe. Kiedy naciskasz spłuczkę, użyj serwetki lub chusteczki, która jest w toalecie - powiedział steward.

Tommy Cimato stanowczo odradził także opieranie się o szybę podczas snu. - Nie jesteś jedynym, który to robi. Nie wiesz, ile osób lub dzieci wytarło ręce lub inne rzeczy w to okno - wyjaśnił.

Kolejna rada: - Nie zakładaj szortów. Przy tej zasadzie Tommy Cimato także odniósł się do względów higienicznych. Siedzenia, na których opieramy fragmenty gołego ciała nie są sterylnie czyste. Zakładając dłuższą odzież, unika się bezpośredniego kontaktu z bakteriami. I chociaż po każdym locie obsługa czyści samolot, niemożliwym jest pozbycie się z niego wszystkich zarazków.

Steward o zakazanych zachowaniach w czasie lotu

Tommy Cimato nie ukrywa, że bezpieczeństwo podczas lotu jest szalenie ważne. Te dwie zasady powinny obowiązywać każdego podróżującego. Nie zapominaj o piciu wody. Powietrze w samolocie jest bardzo suche. Narażeni na odwodnienie pasażerowie, powinni regularnie uzupełniać płyny. Nie obawiaj się także prosić stewardessę albo stewarda o pomoc. Jeżeli tylko poczujesz się gorzej, nie wahaj się prosić o pomoc. To kluczowe, żeby zachować bezpieczeństwo wszystkich pasażerów lotu.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także