Blisko ludziStewardessa zdradza, jak wygląda rekrutacja w liniach lotniczych. Kłopotliwe? To mało powiedziane

Stewardessa zdradza, jak wygląda rekrutacja w liniach lotniczych. Kłopotliwe? To mało powiedziane

Stewardessa zdradza szczegóły swoich rozmów kwalifikacyjnych
Stewardessa zdradza szczegóły swoich rozmów kwalifikacyjnych
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Marta Kutkowska
20.04.2022 11:04, aktualizacja: 01.05.2022 11:21

Wielu z nas uważa, że życie personelu pokładowego jest usłane różami. Stewardessa i influencerka, Monica Tworz, opowiedziała, jakie zadania dostają kandydatki na stewardessę podczas spotkania rekrutacyjnego. Tego się nie spodziewacie.

"Podróżują po świecie i jeszcze im za to płacą" - tak wielu z nas myśli o pracy stewardess. Monica Tworz na swoim TikToku zdradza tajniki swojego zawodu. Okazuje się, że nie zawsze jest kolorowo.

Rekrutacja z piekła rodem

Jednym z elementów rekrutacji na personel pokładowy jest odgrywanie scenek rodzajowych. Monika Tworz przytacza dwie z nich. Podczas pierwszej z nich jeden z uczestników udawał mdlejącego pasażera, a drugi żądał podania piwa. Podczas drugiej kandydat był proszony o reakcję na prośbę pasażera o przesadzenie "brzydko pachnącego" sąsiada.

Obie sytuacje miały postawić przyszłego pracownika w kłopotliwej sytuacji. Z czasem influencerka wspomina rekrutacje z niesmakiem. Film stał się viralem - ma już ponad 100 tysięcy wyświetleń. Komentujący cieszą się, że nie byli na miejscu tiktokerki.

Praca pełna wrażeń

Praca w charakterze stewardessy nie jest już tak nieosiągalna jak jeszcze kilka dekad temu. Tanie linie lotnicze pojawiają się jak grzyby po deszczu, nie trzeba zatem spełniać wyśrubowanych warunków fizycznych ani znać kilku języków obcych. Warunkiem koniecznym jest za to umiejętność pływania, doskonałe zdrowie i pełna dyspozycyjność. Nieprawdą jest, że stewardessa musi być wysoka, niektóre linie wręcz preferują kobiety o niższym wzroście. Niskim paniom łatwiej jest poruszać się po samolocie. Obsługa pokładowa musi być zadbana - konieczny jest dyskretny makijaż i zadbane dłonie. Na szczęście kończą się czasy, gdy stewardessy musiały nosić niewygodne, seksowne mundurki i szpilki. Coraz więcej linii rezygnuje z wysokich obcasów na rzecz wygodnych sneakersów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta