Trwa ładowanie...

Strajk kobiet. Proszą, by nie wychodziły dziś z domu. Wymyśliły protest online

"Niepodległość spodlona przez nacjo i faszo, czas na święto nie-uległości Nieuległe Polki" – piszą organizatorki Strajku Kobiet na Twitterze. Dziewuchy Dziewuchom wtórują im, współtworząc "Kwarantannę od nienawiści", czyli protestowanie w sieci bez narażania się na ewentualny atak ze strony nacjonalistów.

Share
Marsz Niepodległości w 2019 r.Marsz Niepodległości w 2019 r.Źródło: Agencja Gazeta
d2pu7ve

Strajk kobiet - jak będzie wyglądał 11 listopada?

Do czego są zdolni, nacjonaliści pokazali już podczas ostatniego wielkiego strajku w Warszawie. Na Rondzie De Gaulle'a napadli jego uczestników z kijami bejsbolowymi i racami w rękach. Policja opanowała sytuację po kilku minutach, choć w tym czasie ucierpieli ludzie. Z powodu możliwej powtórki Strajk Kobiet i Dziewuchy Dziewuchom apelują, aby 11 listopada pozostać w domach.

"Święto Niepodległości miało upamiętniać i jednoczyć nasz naród. Tymczasem zostało zawłaszczone (w postaci organizowanego przez środowiska skrajnie nacjonalistyczne Marszu Niepodległości) przez grupę społeczną, która stawia mur nienawiści wobec wolności wyboru i swobody życia, a także otwarcie nawołuje do przemocy i samowolnie odbiera prawo do nazywania się Polakami osobom o odmiennych poglądach" – czytamy w opisie wydarzenia "Kwarantanna od nienawiści".

11 listopada – Strajk Kobiet

Organizatorki namawiają do "przerwania łańcucha nienawiści" i przekonują, że kobieta niepodległa oznacza niepodległą Polskę. "Nie wychodź. Nie doceniaj nacjonalistów uwagą" – proszą. Zamiast strajkowania na ulicy, proponują "czyszczenie sieci" ze stron i profili narodowców. "Zapraszamy do zgłaszania wszelkich treści dyskryminujących (antysemickich, rasistowskich, homofobicznych), pomówień, wezwań do stosowania przemocy i haseł promujących faszyzm. Do dzieła. I do skutku" - czytamy.

d2pu7ve

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiedziało, że tegoroczna manifestacja 11 listopada odbędzie się w zmotoryzowanej formule. – Zapraszamy wszystkich polskich patriotów do udziału zmotoryzowanego w samochodach, motocyklach i być może na rowerach – mówił prezes organizacji Robert Bąkiewicz. Władze miasta ostrzegły jednak, że taka forma może wiązać się z wykroczeniem drogowym.

Zobacz też: Maria Sadowska stanęła w obronie Polek. Zaśpiewała na strajku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pu7ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pu7ve
d2pu7ve