GwiazdyStyl Jolanty Kwaśniewskiej inspiruje kobiety do dziś. Tak zmieniał się na przestrzeni lat

Styl Jolanty Kwaśniewskiej inspiruje kobiety do dziś. Tak zmieniał się na przestrzeni lat

Styl Jolanty Kwaśniewskiej inspiruje kobiety do dziś
Styl Jolanty Kwaśniewskiej inspiruje kobiety do dziś
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

03.06.2022 10:55, aktual.: 03.06.2022 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć od czasu prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego minęło już wiele lat, żona byłego prezydenta RP, Jolanta Kwaśniewska, do dziś jest uznawana za najlepiej ubraną pierwszą damę. Zawsze perfekcyjna, elegancka, doskonale wiedząca, jak zachować się w danej sytuacji. Wciąż inspiruje tysiące kobiet, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. 3 czerwca 2022 roku obchodzi 67. urodziny.

Jolanta Kwaśniewska pełniła funkcję pierwszej damy RP przez 10 lat - od 1995 do 2005 roku. Zapamiętana jako kobieta odważna, wrażliwa i empatyczna, choć nie zawsze była szczęśliwa, czego nie ukrywała w udzielanych wywiadach, swoją rolę traktowała bardzo poważnie. Nie stała w cieniu męża, nie unikała odpowiedzi na tematy ważne dla Polek i Polaków. Mimo tego, że nie skupiała się wtedy szczególnie na stylizacjach czy makijażu, bo kluczowe były dla niej obowiązki pierwszej damy, do dziś mówi się o niej "ikona stylu". Na każdym zdjęciu wydaje się wyglądać perfekcyjnie.

Jolanta Kwaśniewska w 1998 roku
Jolanta Kwaśniewska w 1998 roku © AKPA | AKPA

Styl Jolanty Kwaśniewskiej

Kiedy Jolanta Kwaśniewska mieszkała w Pałacu Prezydenckim, nie miała wówczas tak ogromnego wsparcia, jakie mają obecne pierwsze damy. Jak wyznała, sama się czesała, malowała, opłacała krawca. Nie posiadała stylistki, więc uczyła się na własnych błędach.

Jolanta Kwaśniewska z Sophią Loren w 2001 roku
Jolanta Kwaśniewska z Sophią Loren w 2001 roku © AKPA | AKPA

- Wszyscy oczekują, że pierwsza dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór czy fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż - powiedziała Jolanta Kwaśniewska kilka lat temu w rozmowie z dziennikarzem "Wprost".

- Zdawałam sobie sprawę, że wszystko jest ważne - jak mam obcięte włosy, czy mam odpowiedni makijaż, jak jestem ubrana. Małe rzeczy, które w moim prywatnym życiu nie miały znaczenia, tu urastały do rangi sprawy wagi państwowej - dodała w wywiadzie.

Jolanta Kwaśniewska w 2002 roku
Jolanta Kwaśniewska w 2002 roku © AKPA | AKPA
Jolanta Kwaśniewska i Hanna Bakuła w 2003 roku
Jolanta Kwaśniewska i Hanna Bakuła w 2003 roku © AKPA | AKPA
Jolanta Kwaśniewska w 2005 roku
Jolanta Kwaśniewska w 2005 roku © AKPA | AKPA

"Ubierałam się wbrew sobie"

Dziś Jolanta Kwaśniewska może pozwolić sobie na to, aby nosić to, w czym czuje się najlepiej. Kiedy była pierwszą damą, musiała jednak dostosować się do oczekiwań.

- Zawsze byłam nieszczęśliwa, że prezydentowa tak bardzo jest obserwowana, że w tych mundurkach spędziłam 10 lat. Ubierałam się wbrew sobie, ponieważ tak naprawdę te kostiumiki, takie "sukienusie", to nie jest to, co kocham. Dobrze się czuję w sportowej elegancji. Lubię ubrać się z takim zadziorem i czasem tak się ubieram - ujawniła Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Katarzyną Janowską w programie "Siła kobiet" w 2020 roku.

Jolanta Kwaśniewska w 2010 roku
Jolanta Kwaśniewska w 2010 roku © AKPA | AKPA
Jolanta Kwaśniewska w 2012 roku
Jolanta Kwaśniewska w 2012 roku © AKPA | AKPA
Jolanta Kwaśniewska w 2022 roku
Jolanta Kwaśniewska w 2022 roku © AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (526)
Zobacz także